Aktualności

   1566 1567 1568 1569 15701571 1572 1573 1574 1575 1576   


Apelacja rozpatrzona

17 marca 2011  13:11

Wczoraj (16.03.) Sąd Apelacyjny w Gdańsku zajął się odwołaniem Stanisława Skaji od wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku. W grudniu 2010 został przez niego uznany za kłamcę lustracyjnego.

Zmiany w Radach

17 marca 2011  10:56

Wybory samorządowe były w listopadzie 2010, ale ich konsekwencje jeszcze pojawiają się. W najbliższym czasie nastąpią zmiany w radach nadzorczych samorządowych spółek oraz Radzie Miejskiej Chojnic.

Urząd Gminy odpowiada

17 marca 2011  05:38

Na początku marca pisaliśmy o proteście kilku organizacji pozarządowych, które są niezadowolone z formy konkursu na dotacje ogłoszonego przez Urząd Gminy Chojnice. Uważają, że jego zakres jest określony zbyt szczegółowo.

Jeszcze jedna ulica na liście

16 marca 2011  21:26

Dawno takich emocji nie wzbudzała lista miejskich ulic, które należy wyremontować lub wybudować. Okazuje się, że jej tegoroczny kształt ulegnie jeszcze jednej zmianie.

Pocztowa bez garaży

16 marca 2011  18:42

Po raz pierwszy o konieczności dyslokacji garaży z ul. Pocztowej można było usłyszeć najprawdopodobniej w 1996 roku. Wtedy to rozpoczęły się żmudne zabiegi Urzędu Miejskiego, aby spowodować ich likwidację.

Kiedy modernizacja Krętej?

16 marca 2011  13:12

We wrześniu 2009, gdy trwały już prace przy przebudowie ciągu komunikacyjnego Sukienników – Gdańska, Komisja Gospodarki Komunalnej zajęła się wnioskiem o zagospodarowanie otoczenia kamienic przy Sukienników 4 i 6.

Motoserce już za miesiąc!

16 marca 2011  07:38

Po raz drugi motocykliści z naszego regionu organizują akcję oddawania krwi. Przyłączają się do ogólnopolskiej akcji „Motoserce”. Chojnice są jednym z trzech miast w Pomorskiem, które włączają się do charytatywnego działania pod egidą

Nowy klub w ogólniaku

15 marca 2011  22:23

Sala taneczna, jadalna i „intymnik” – tak różne w charakterze wnętrza łączą jedno wspólne i na dodatek nowe miejsce. To klub „Filomata” mieszczący się w odrestaurowanych niedawno podziemiach Liceum Ogólnokształcącego.

Budowlańcy – już bezpieczni

15 marca 2011  22:12

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o wznowieniu prac przy odbudowie baszty w fosie miejskiej. Nasi internauci zareagowali błyskawicznie na widok pracowników Kaparisu, pracujących bez żadnych zabezpieczeń.

   1566 1567 1568 1569 15701571 1572 1573 1574 1575 1576