Zosia Szuca z SP Nowa Cerkiew z Grand Prix Euro-Song 2022

Wczoraj (11.05.) w sali widowiskowej ChCK odbył się VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „EURO-SONG” – Chojnice 2022. Tegoroczna edycja była pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Grand Prix zdobyła Zosia Szuca z SP w Nowej Cerkwi.

Celem festiwalu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych dzieci i młodzieży.   |  fot. (je)

Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach, a współorganizatorami Chojnickie Centrum Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Chojnicach i Stowarzyszenie "Julian" przy SP 1 w Chojnicach.

Nagrody w poszczególnych kategoriach zdobyli:

Klasy I – III soliści: I m. Nina Gładysz SP Piano Człuchów; II m. Aleksandra Fierek SP nr 1 Czersk.

Klasy I – III duety: I m. SP Więcbork, II m. sportowa SP Człuchów.

Klasy IV – VI soliści: I m. Marta Wojtas SP nr 2 Tuchola, II m. Maria Milecka SP Piano Człuchów, III m.

Klasy IV – VI duety: tylko II m. - SP 2 Więcbork.

Klasy VII – VIII: I m. (także Grand Prix Festiwalu) Zofia Szuca SP Nowa Cerkiew, dwa II m. - Sonia Gierszewska oraz Aniela Brzozowa z Centrum Edukacji Muzycznej LEGATO z Chojnic, III m. Milena Turzyńska z MGOK Więcbork.

Szkoły ponadpodstawowe: I m. Karolina Lewińska II LO Chojnice, I m. Zofia Kosobucka, II m. Małgorzata Szmaglinska LO Chojnice, III m. Maria Ciborowska Kamień Kr.

W relacji video nagranie występu chóru z SP1 (realizacja Technikum nr 3 w Chojnicach) oraz występy Mileny Turzyńskiej z Więcborka, Zuzanny Zembrzuskiej z SP1 Czersk, Mai Dykier z SP1 Chojnice oraz Zofii Szuca z SP Nowa Cerkiew.

Szczegółowe wyniki - tutaj

(je) Fot. M. Leszczyński