Wójt jest za odtworzeniem parkingu w Starym Młynie

Przed kilku tygodniami pisaliśmy, po interwencji Internautki, nt. potrzeby przywrócenia parkingu dla aut przy niedawno uruchomionej tzw. Bramie Kaszubskiej Marszruty w Starym Młynie. Wójt Zbigniew Szczepański podziela tę uwagę z naszego artykułu.

Okazuje się, iż likwidacja parkingu budzi emocje a do sprawy odniósł się także wójt gminy.   |  fot. ilustrac./arch.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Urzędzie Gminy zapytaliśmy wójta Zbigniewa Szczepańskiego o efekty zapowiadanego jego spotkania z Nadleśniczym z Rytla ws. m.in. zagospodarowania terenu wokół Światowida przy DW 212. Okazało się, że zostało ono przełożone, a wójt ma pomysł na rozszerzenie składu jego uczestników.

- Zaproszę na nie także starostę Marka Szczepańskiego. Przy Światowidzie ma powstać nie tylko parking dla samochodów osobowych, ale i kolejny punkt obsługi i odpoczynku dla rowerzystów, więc chcę Powiatowi zaproponować współfinansowanie tej inwestycji – przekazał wójt. Przy okazji odniósł się do krytycznych uwag osób zmartwionych brakiem parkingu w Starym Młynie, którego spora część została wykorzystana na potrzeby rowerzystów.

- Ten parking służył wędkarzom, grzybiarzom, ale i rowerzystom, którzy swe pojazdy przywozili na autach, po czym jechali Kaszubską Marszrutą. Bezwzględnie należy tam pomyśleć o jego odtworzeniu i odpowiednim oznakowaniu – uważa wójt Zbigniew Szczepański, który tym tematem planuje zainteresować także starostę.

(je)