WOŚPowe Spotkania z Kulturą. Finał po raz 31!

W sobotę w ChCK o godz. 17 rozpoczęło się „WOŚP-owe Spotkanie z Kulturą”. Pomysłodawcą kolejnego przedsięwzięcia, a zarazem prowadzącym przy współudziale Mariusza Palucha był wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Dziś na scenie ChCK rozpoczęły się licytacje fantów przekazanych przez darczyńców na rzecz WOŚP.   |  fot. (pe)

W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Środki zebrane podczas tegorocznego kwestowania zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej pozwalającej na przyspieszenie diagnostyki zakażeń i identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. 

Zanim doszło do kwesty w ChCK to w Charzykowach Miejski sztab zorganizował tam od godz. 10.00 I edycję Chojnickiego Sportowego WOŚP-owania. Poszczególne części (bieg, jazda na rowerze oraz morsowanie w jeziorze) odbyły się w amfiteatrze, na plaży oraz w okolicy tych miejsc. Więcej na facebooku Chojnickiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zobacz.

Po południu w ChCK chojniccy przedsiębiorcy i samorządowcy nie skąpili grosza by wesprzeć dzieło pomocy. Do wylicytowania w Chojnickim Centrum Kultury oprócz gadżetów był już tradycyjnie Łoś Finio. Sam burmistrz jak i starosta zaoferowali swoje fotele na jeden dzień w roku. Kazimierz Ginter wystawił na licytację jednodniowe szkolenie z zarządzania firmą, które sam poprowadzi. Było kilka obrazów, w tym akwarela Elżbiety Jakubowskiej z Bramą Człuchowską. Grzegorz Szlanga „przekazał” na licytację prywatny występ teatru „Projekt 41”.

Jak w poprzedniej edycji nie mogło zabraknąć gadżetów sportowych, przekazanych przez Bogdana Duraja, działacza PZPN. Były to m.in. koszulki reprezentantów Polski z ich autografami: Kamila Glika i Krzysztofa Piątka. Wylicytować można było też but piłkarski Wojciecha Szczęsnego, piłkę z autografami reprezentantów polskiej reprezentacji z meczu w Lidze Narodów. 

Po raz pierwszy w historii 31 finałów Chojnice otrzymały do wylicytowania z krajowego sztabu WOŚP tzw. złote serduszko wykonane z ofiarowanej na poprzednim finale złotej biżuterii, cena wywoławcza od 10 tys. zł. Po licytacjach przewidziano występ laureatów konkursu coverów Zbigniewa Wodeckiego. Informacje o zebranej kwocie jak i zwycięzów licytacji podamy po przekazaniu informacji od organizatora.

Niedziela. WOŚP gra po raz 31

Niedzielny finał ma miejsce w hali sportowo – widowiskowej. Rozpoczął się o godzinie 10.00. Orkiestrowe granie zakończy się po występie Kalinovskiego, zaplanowanego na 20.15. Wcześniej m.in. odbywają się zajęcia dla dzieci, gra terenowa, pokaz OSP oraz rycerzy z Bractwa Herbu TUR, występy w „Teraz Ja!”. Nie zabraknie licytacji, Światełka do nieba (pokaz fajerwerków od 20.00) oraz występu grupy Postulat.

(red.) Fot. (pe) (je)