Rolnicy z Ogorzelin domagają się więcej wjazdów na ich pola

Trwa przebudowa drogi powiatowej ze Sławęcina przez Ogorzeliny do Jerzmionek. Rolnicy z sołectwa Ogorzeliny, jak przekazał wójtowi Zbigniewowi Szczepańskiemu Jarosław Erbetowski, uważają, że wykonawca realizuje zbyt mało wjazdów na ich pola.

Według wójta Zbigniewa Szczepańskiego wykonawca ma realizować tylko niezbędne wjazdy.   |  fot. (je)

Te sygnały władze gminy Chojnice przekazują inwestorowi, czyli Powiatowi Chojnickiemu, który w tej sprawie zorganizował spotkanie na terenie budowy prowadzonej przez firmę MARBRUK. Swoją opinię w tej sprawie ma także włodarz gminy: - Wykonawca ma realizować tylko niezbędne wjazdy. Nie ma zgody na to, że jak ktoś hektarową działkę przy drodze powiatowej podzieli teraz na mniejsze po ok. 3000 m2, by je sprzedać na cele mieszkalne, to do każdej z nich powstanie teraz wjazd.

- Ewentualny nowy właściciel będzie musiał o to zabiegać, a nie będzie to proste i tanie, gdyż powstaje droga o szerokości 6 m z odwodnieniem i bitumiczną ścieżką rowerową. Bez solidnego przepustu i przejazdu przez ścieżkę nie będzie to możliwe – zapowiedział Zbigniew Szczepański. Przy okazji portal zapytał wójta o losy ubiegłorocznego wniosku wykonawcy o uwzględnieniu w wynagrodzeniu wzrostu kosztów realizacji spowodowanej wojną na Ukrainie; oraz kiedy powstanie na terenie gminy Kamień Kr. kontynuacja remontu drogi Jerzmionki – Zamarte wraz z budową ścieżki rowerowej.

- Na dziś temat podwyżki, bo podrożały surowce wykorzystywane do budowy, nie istnieje. Natomiast z informacji otrzymanych niedawno od burmistrza Kamienia Kr. wynika, że wkrótce razem z powiatem sępoleńskim zlecą wykonanie projektu ścieżki rowerowej na tym fragmencie drogi powiatowej – odpowiedział nam wójt Szczepański.

Więcej w relacji video.

(je)