Policja: Warto zapoznać się z publikacją

Chojnicka policja zachęca mieszkańców do zapoznania się z opracowaną niedawno Kartą Praw Ofiar Wypadków Drogowych. W ulotce można znaleźć ważne, wręcz niezbędne informacje oraz porady, które będą nam potrzebne w razie wypadku.

Kierowcy samochodów ubezpieczający swe pojazdy od odpowiedzialności cywilnej razem z nowymi polisami mają otrzymywać Kartę Praw Ofiar Wypadków Drogowych.   |  fot. arch.red.

Przedstawiono m.in. jakie prawa i obowiązki ma zespół ratowniczy wezwany do wypadku i czego można oczekiwać od funkcjonariuszy policji, którzy muszą pomóc ofiarom i zabezpieczyć dowody – mówi Magdalena Stolp p.o. rzecznika chojnickiej policji. Dokument zawiera też porady, o jakie świadczenia od państwa, a jakie od ubezpieczycieli może się domagać ofiara wypadku drogowego. Jest też krótka informacja o możliwym procesie karnym lub cywilnym, jaki może być konieczny po wypadku. Kierowcy samochodów ubezpieczający swe pojazdy od odpowiedzialności cywilnej razem z nowymi polisami mają otrzymywać Kartę Praw Ofiar Wypadków Drogowych - zestaw informacji potrzebnych uczestnikowi wypadku.

mat.(red), MSWiA, PAP / mg

Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych: tutaj

  1. 8 lipca 2011  15:35   Przydałaby się też ...   fragi

    Przydałaby się też informacja o prawach kierowcy przy kontroli drogowej. Czy np. policjant ma obowięzek się wylegitymować, czy dokumenty muszę mu dać do ręki czy wystarczy że okażę, czy musi mieć świadectwo legalizacji radaru, czy za niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej może zabrać dowód, itd.

    0
    0