Pikieta? Nie, bitwa na głosy ...

10 września w samo południe chojnicki rynek zamienił się w swoisty Hyde Park. Tuż obok siebie odbyła się pikieta w proteście wobec prywatyzacji przedszkola samorządowego a tuż obok burmistrz Arseniusz Finster prowadził polemikę z protestującymi.

Arseniusz Finster wita się z Radosławem Sawickim.   |  fot. m.n. (ro)

Burmistrz oczekiwał dialogu a zrobił się dwugłos. Z obu stron wytaczane były ciężkie słowne armaty. Arseniusz Finster, tak jak zapowiedział w piątek, postanowił nieco wyprzedzić pikietujących. Na pięć minut przed godziną dwunastą  przywitał ich i zaprosił do dialogu. W odpowiedzi od głównego organizatora Radosława Sawickiego usłyszał my przyszliśmy przedstawić swoje poglądy na prywatyzację, oczekuję zaś debaty na poniedziałkowej sesji.

Organizatorzy pikiety przyjęli takie założenie, że dopuszcza się do głosu tylko te osoby, które wcześniej zaprosili. Wobec faktu, iż Fisnter chciał z nimi polemizować, Marcin Wałdoch (stowarzyszenie Arcana Historii) dokonał zgłoszenia tego faktu na policję z podejrzeniem popełnienia wykroczenia. - Naszym zdaniem burmistrz zakłóca przebieg pikiety i ogranicza nam czas, poza tym poinformował policję o swym wystąpieniu na rynku, ale nie o użyciu odrębnego nagłośnienia - takie argumenty przytoczył nam Wałdoch.

Po kilkudziesięciu minutach Finster wytłumaczył patrolowi policji, że jest tutaj służbowo i nawoływał do dialogu w sprawie, która dotyczy go bezpośrednio. Jaki i czy będzie dalszy tok tej sprawy w postępowaniu sprawdzającym policji? Pokażą najbliższe dni. Skoro juz mowa o dźwiękowej otoczce pikiety - po godz. 13 rozpoczął się nawet trójgłos, czyli dźwięki ze stoiska ulokowanego nieopodal DH Libera, promującego jeden ze sklepów. Też całkiem legalne, uprzednio zgłoszone

Wróćmy do sedna, czyli tematu pikiety. Jej organizatorzy dowodzili, że decyzja ta pogorszy standardy opieki przedszkolnej, ograniczy doń dostęp, spowoduje podwyżki opłat. Jacek Studziński, były radny przypomniał o wcześniejszych zakusach prywatyzacji żłobka. - Kiedyś były w mieście trzy, teraz został jeden. I to cud, że został.  Gość z Warszawy - Magdalena Chustecka z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza wręcz uznała poczynania burmistrza Chojnic, iż przebiegają one na granicy prawa. - Choćby sprawa konsultacji. Ich tematyka powinna być podjęta w drodze uchwały rady miejskiej. A na razie tego nie ma.

Marcin Wałdoch także podtrzymał tę tezę. - Dochodzi tu do” finsteryzacji” prawa, to oczywista analogia do” falandyzacji”, czyli sąd sądem, ale racja musi być po naszej stronie. Były też argumenty finansowe. - Nie kwestionuję potrzeby finansowania takich potrzeb jak kultura czy rekreacja, ale priorytetem powinno być zapewnienie wychowania - taką kolejność celów dla samorządu wskazywał Sawicki. Z kolei Wałdoch wyliczał jego zdaniem alternatywne źródła sfinansowania dalszych podwyżek kosztów utrzymania publicznego przedszkola. - To dopłata do budowy mostu zwodzonego w Swornegaciach, utrzymanie baszty Janusza Trzebiatowskiego, budowa zadaszenia na stadionie do standardów I ligi, dopłaty do Parku Wodnego

Na wszystkie te i inne zastrzeżenie burmistrz odpowiadał sukcesywnie, czekając na koniec wypowiedzi kolejnego z uczestników pikiety. bronił swojego poglądu na prywatyzację. - To najlepszy moment, bo za rok sześciolatki trafią do szkół. Zapewnimy opiekę na tym samym poziomie i to wszystkim dzieciom, które rodzice chcą posłać do przedszkoli. Ta dyskusja będzie miała swój ciąg dalszy w poniedziałek 12 września podczas sesji Rady Miejskiej. Wówczas ma być podjęta uchwała intencyjna w sprawie przekształcenia przedszkola.

Osobną sprawą dotycząca tej pikiety była obecność parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Senator Dorota Arciszewska - Mielewczyk od lat jest przyjacielem stowarzyszenia Arcana Historii, więc jest tu nieprzypadkowo. Zaś poseł Zbigniew Kozak dzisiaj odbywa kilka spotkań w Chojnicach - wyjaśniał naszemu reporterowi Henryk Mollin, działacz PiS w powiecie chojnickim. Jednak w  zestawieniu z rychłą datą wyborów parlamentarnych trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wspomniani parlamentarzyści mieli też inne intencje niż tylko przysłuchiwanie się pikiecie. 

(ro)                                                                                 

fotoreportarz.jpg   relacja_video.jpg

 1. 12 września 2011  17:39   bor mistrz   wladca absolutny

  to moje miasto!

  0
  0
 2. 12 września 2011  14:35   Witamy pani Jadziu, co ... (1)   anonim

  Witamy pani Jadziu, co słychać? poza przedszkolem?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 września 2011  18:55   Dziękuję. Wszystko w ...   Jadwiga Zagozda

   Dziękuję. Wszystko w najlepszym porządku.Pozdrawiam serdecznie.

   0
   0
 3. 12 września 2011  14:24   Jadwiga Zagozda   Jadwiga Zagozda

  Moim zdaniem przynajmniej jedno publiczne przedszkole powinno w Chojnicach pozostać. Takie przedszkole powinno zapewniać miejsca dzieciom, których rodzice potrzebują wsparcia finansowego i wsparcia w zakresie opieki specjalistycznej,też zdrowotnej na wysokim poziomie. Na dzieciach nie da się zaoszczędzić a nawet nie należy, bo w przyszłości te dzieci mają pracować na nasze emerytury. Pozbycie się przez miasto ostatniego przedszkola publicznego jest dla mnie niczym pozbycie się problemu. Okrutne jest i niemoralne oszczędzanie na dzieciach, jak w innych przypadkach towarzyszy miastu frywolna i niepohamowana rozrzutność stosowana w polityce finansowej. Ta polityka nie jest polityką racjonalną. To polityka osoby, który za wszelką cenę chce na siebie zwrócić uwagę bez względu na koszty i straty jakie ponoszą inni. Kochajmy chojnickie dzieci, bo to jest przede wszystkim ich miasto. To ma być miasto przyjazne dzieciom!

  0
  0
 4. 12 września 2011  13:38   BEZradni   widz

  Radni jak zwykle nie konsultując niczego z obywatelami zagłosowali zgodnie z intencją Finstera. Jedynie 3 radnych się wstrzymało, dziwnym trafem tylko oni mieli jakieś wątpliwości i się konsultowali z mieszkańcami.

  0
  0
 5. 12 września 2011  13:21   DO DIABLI   anonim

  A ty na czyje zamówienie taki "wybitny" komentarz stworzyleś?

  0
  0
 6. 12 września 2011  13:19   Jak ludzie popierają ... (1)   anonim

  Jak ludzie popierają Finstera to zaraz pojawia sie wpis, że komentarze pisane są na zamowienie, jak gada Sawicki to świeta prawda? weż diabli coś na wstrzymanie i szykuj kolejną pikiete, nie tylko burmistrz miał nagłośnienie na pikiecie, ale to pikuś, bo Darek Żuchowicz nie nazywał się FINSTER, ROZUMIESZ PAJACU DIABLO O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 września 2011  17:28   Na kolejna piketę niech się ...   diabli

   Na kolejna piketę niech się szykuje Finster, może teraz dadzą mu nagłośnienie z bazyliki?? Działania Jego samego jak i Rady w kwestii prywatyzacji przedszkola okażą się sprzeczne z literą prawa, to wszystko. A za zakłócanie legalnego protestu i wykorzystywanie w tym celu mienia instytucji podlegającej gminie będzie podlegał odpowiedzialności, to wszystko. Burmistrz to nie znaczy tyle co ponad prawem. Wątek Żuchowicza mało kogo obchodzi, ale rzeczywiście dobrze, że tam był, bo to pozwala Finsterowi na korzystanie z analogii - patrzcie ten też miał głośniki!!! Co oczywiście jest idiotycznym argumentem.

   0
   0
 7. 12 września 2011  12:46   Czy komentarze są pisane na ...   diabli

  Czy komentarze są pisane na zamówienie? Powatarzam, burmistrz się myli i nie zna prawa, przekona się, że łamie prawo i nie musi w tym względzie być przekonywany przez "oszołomów". Do tej prywatyzacji przy obecnym stanie prawnym nie dojdzie. Ale niech się spinają dalej. Finster ma zachowania dyktatorskie - wziął sobie głośniki i zagłuszał legalny protest. To wszystko.

  0
  0
 8. 12 września 2011  12:33   Jednak potwierdza się to, ... (1)   anonim

  Jednak potwierdza się to, że burmistrz nadal jest najlepszy na stanowisku włodarza, normalnie roz.....bał argumentacją piketujących. Szacunek panie burmistrzu.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 września 2011  12:36   hehehhe, oni naszemu ...   anonim

   hehehhe, oni naszemu burmistrzowi nawet do pięt nie dorośli, na sesji było to widać znakomice, po tym wystapieniu ludzie utwierdzili się w przekonaniu ze te 80 proc. popierających burmistrza ma krzykaczy gdzies.

   0
   0
 9. 12 września 2011  12:29   Brawo panie burmistrzu, ...   anonim

  Brawo panie burmistrzu, widziałam na portalu pańskie wystąpienie na sesji - utwierdziło mnie w przekonaniu, że takiego burmistrza inne miasta w Polsce mogą nam pozazdrościć, powiedział 100 proc. prawdy. Pańska retoryka i wypowiedź doslownie zmiażdżyla oszolomów.

  0
  0
 10. 12 września 2011  12:21   Jednak burmistrz ma rację, ...   anonim

  Jednak burmistrz ma rację, to co powiedział Sawickiemu to tylko prawda, nie można ulec szantażowi. Brawo panie burmistrzu.

  0
  0
 11. 12 września 2011  12:14   Oglądaliście relację z ...   anonim

  Oglądaliście relację z sesji? Mądrze gadał Radek Sawicki, nieprawdaż?

  0
  0
 12. 12 września 2011  11:10   Ty buzzzz może ty inną ...   anonim

  Ty buzzzz może ty inną relację oglądzasz?

  0
  0
 13. 12 września 2011  11:07   Właśnie przed chwilą na ... (3)   buzzz

  Właśnie przed chwilą na sesji RM burmistrz dał sprawozdanie subiektywne, z sobotnich wydarzeń. Że też ten człowiek wstydu nie ma. Już tak bardzo włądza przewróciła w głowie, że nie widzi on rzeczy, które ma przed nosem, ale które nieodpowiadają jego wizji. On niczego nie zagłuszał, był sam, a jego koledzy znaleźli się tam przypadkiem. Co więcej ciągle trzyma się wersji, że był tam żeby odpowiadac na pytania. Na jakie pytania? Przez całe jego wystąpienie ani jedna osoba do niego nie podeszła. I jeszcze jedno: stojący wokół protestujących mieli poważne problemy z usłyszeniem tego, co mają do powiedzenia protestujący. Nie stał pan przy nich, więc niech się pan nie wypowiada. No chyba, że pan Meger to pana oczy i uszy teraz.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 września 2011  17:10   Nie, nie ośmieszyłem się. ...   buzzz

   Nie, nie ośmieszyłem się. Każdy myślący człowiek wyciągnął odpowiednie wnioski z wystąpień burmistrza w sobotę na rynku i dzisiaj na sesji. W sobotę Burmistrz przez mikrofon ogłaszał, że chce dialogu. Sawicki używając swojego nagłośnienia odpowiedział, że oni nie są przeciwko dialogowi. Zwyczajnie nie przewidzieli tego podczas swojego wystąpienia i mieli do tego prawo. Powiedział również, że rozmawiać mogą na poniedziałkowej sesji. Burmistrz tej propozycji w żaden sposób wtedy nie skomentował. Dzisiaj za to krzyczał, że sesja RM to nie jest miejsce na tego typu konwersacje. Sam burmistrz trzęsie portkami, bo a nuż Sawickiemu udałoby się przekonać któregoś radnego. Dialog nie wygląda tak, jak burmistrz to sobie wyobraża. Dialog jest wtedy kiedy jedna i druga strona słucha siebie nawzajem i okazuje sobie chociaż odrobinę szacunku. Burmistrz szacunku nie ma do nikogo kto się z nim nie zgadza I to właśnie nam zademonstrował. Swoją drogą to jest ciekawe zjawisko, że na chojnice24 jest tyle komentarzy krytykujących postępowanie włodarza, a tu same pienia pochwalne. Niestety widać, że pisane są w kółko przez 3 te same osoby pod różnymi nickami.

   0
   0
  • 12 września 2011  12:46   buzzzz, sam widzisz ze tym ...   anonim

   buzzzz, sam widzisz ze tym wpisem się ośmieszyleś

   0
   0
  • 12 września 2011  11:21   ... właśnie na tym polega ...   anonim

   ... właśnie na tym polega problem, że "Protestujący" nie mieli nic mądrego do powiedzenia... chcieli się tylko - jak zwykle - "pokazać"

   0
   0
 14. 12 września 2011  07:34   Do krzykaczy   anonim

  Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie, kto sieje wiatr ten zbiera burze.

  0
  0
 15. 12 września 2011  07:10   Mieszaj, ale w spodniach (1)   anonim

  Dla przypomnienia: Pod bramą hurtowni TESCO w Dublinie (TESCO Distribution, Greenhills Road, Tallaght) trwa obecnie międzynarodowa pikieta solidarnościowa z dwoma Polakami, którzy zostali zwolnieni z hurtowni należącej do hipermarketu TESCO za walkę o prawa pracownicze. Podczas pikiety zostaną przekazane żądania kadrze menedżerskiej TESCO. W przypadku zignorowania, ich Komitet Obrony Robotników Agencyjnych TESCO powołany przez zwolnionych Polaków podejmie szereg działań mających na celu nagłośnienie sprawy na forum publicznym. Zwolnieni Zbigniew Bukała i Radosław Sawicki … Radosław Sawicki został w hurtowni Tesco w Dublinie okrzyczany nowym Lechem Wałęsą. Zorganizował pracujących tam Polaków, zdobył poparcie miejscowych związków zawodowych i walczy o równe z Irlandczykami prawa w pracy. - Ja wiem, że to nie mój kraj, ale to moja Europa – mówi Sawicki. Tylko Europa ciebie już nie chce, to mieszasz w Chojnicach

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 września 2011  07:17   Kto wie jakie miał ...   anonim

   Kto wie jakie miał dzieciństwo, być może jakaś trauma z dzieciństwa powoduje ze stał się zwykłym Warchołem ( nie mylić z tym od kickboxingu, co zdemolował dom Wielkiego Brata). Tamten użył argumentów siły, ten poza populistycznym szczekaniem nawet nie kąsał a warczał i to niegroźnie chociaż z obłudą. Zwróćcie uwagę na jego chytry lisi uśmieszek, kiedy wita się z burmistrzem. Finster powinien go totalnie zlać i nie pojawiać sie na rynku, poszczekali by sobie i poszli, a tak sam burmistrz uległ prowokacji i tym samym dolał oliwy do ognia.

   0
   0
 16. 12 września 2011  06:20   od zajmowania się ... (1)   pracownica

  od zajmowania się Mostostalem są związki zawodowe, a to że one przez cały czas wolały zajmować się tłumaczeniem załodze intencji prezesa Garusa zamiast bronieniem pracowników to inna bajaka; przypomnę, że taki pan radny Kowalik jest przewodniczącym związków zawodowych w Mostostalu i to powinna być wystarczający argument na to po czyjej stronie ta osoba się opowiada (woli wspierać władzę niż tych którzy go wybrali)

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 17. 11 września 2011  22:24   Ta z PIS-u   anonim

  Ta z PIS-u i Reszkowski niech się zajmą Mostostalem gdzie wkrótce jakieś 500 osób będzie bez pracy, a nie pajacowaniem na rynku!

  0
  0
 18. 11 września 2011  16:00   Mgr (2)   anonim

  FINSTER ZAWSZE MA RACJĘ (w jego miemaniu).

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  18:49   Dla ciebie kołku to pan ...   anonim

   Dla ciebie kołku to pan Finster. Jak mawia Kapica, kóz z tobą burmistrz nie pasł.

   0
   0
  • 11 września 2011  17:25   Podobnie jak ty netowy ...   anonim

   Podobnie jak ty netowy napinaczu. PS uważaj na zwieracze, bo będzie nieszczęscie.

   0
   0
 19. 11 września 2011  14:22   Wynikiem protestu będzie ... (1)   zero

  Wynikiem protestu będzie odejście od planu prywatyzacji przedszkola oraz... postępowanie wyjaśniające w kilku instytucjach w związku z zakłócaniem legalnego protestu przez burmistrza A. Finstera. To są fakty. Ponadto społeczność miasta może na tym wyraźnym przykładzie naocznie przekonać się jak bardzo burmistrz tłamsi wszelki głos sprzeciwu czy też wszelkie alternatywne wobec jego polityki wypowiedzi. Jak powiedział R. Sawicki, burmistrz FINSTER manipuluje dialogiem społecznym, żongluje faktami i nie dość, że kłamie to jeszcze każe w te kłamstwa wierzyć.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  17:25   i vice versa   anonim

   i vice versa

   0
   0
 20. 11 września 2011  14:05   Nowy Przydomek (2)   Leonardo

  Książę Ciemności Finsteriusz po wczorajszym wystąpieniu zyskał przydomek MALUTKI. A więc w pełni jego tytuł brzmi: KSIĄŻĘ CIEMNOŚCI FINSTERIUSZ MALUTKI. "Jesteś mały, jesteś mały! Jesteś mały, mały, mały! Mieszkasz w małym mieście, jeździsz małym samochodem Jesz małe frytki, pijesz małą coca-colę Masz małe doświadczenie i małą wyobraźnię Chciałbyś być wielki, chociaż tak doraźnie Idziesz małą ulicą z małą dziewczyną Wczoraj w telewizji było małe, małe kino Masz małe upadki i małe wzlotki Twoja mała mama uwielbia paprotki Jesteś mały, jesteś mały! Jesteś mały, mały, mały! Jesteś mało widoczny i mało medialny Mało odważny i odpowiedzialny Jesteś mało rozmowny i mało gustowny Jesteś słabo widoczny, jesteś nienamacalny Jesteś małym bohaterem, bojlerów dilerem Twój mały pies jest czerwonym bulterierem Masz małego zeza, prorokom niedowierzasz We Włoszech w Pizie stoi Krzywa Wieża Jesteś mały, jesteś mały! Jesteś mały, mały, mały!" (HURT)

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  14:17   POWIEM TAK :   anonim

   Ty "leonardo" nie jesteś głupi jak but, ty jesteś głupi jak cały sklep z butami i pewnie jako niemowlę wypadłeś z łóżeczka na główkę czego objawy widoczne są do dziś!

   0
   0
  • 11 września 2011  14:13   za to Leonardo zyskał ...   anonim

   za to Leonardo zyskał przydomek KSIĄŻE JASNOŚCI GŁUPIUTKI, nie ośmieszaj się kmiotku na forum tym wpisem, ktory swiadczy ze ty zdrowo walniety jesteś.

   0
   0
 21. 11 września 2011  12:30   Kolejna katastrofa ale liczy się PRYWATNY lans! (4)   obok

  Ja również sądziłem, że to cyrk jakiś do Chojnic przyjechał i w ramach reklamy robi błazeński spektakl na Starym Rynku. A to była ponoć demonstracja z "SZEROKIM" poparciem społecznym. Pytam się!!: ilu tam było Rodziców zainteresowanych w tej sprawie????!!!! I czekam na odpowiedz!!!!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  14:14   Żenada, a najbardziej to ...   anonim

   Żenada, a najbardziej to boli garstkę przeciwników Finstera ze lud ma ich zwyczajne w du....ie, więc słowa na forum w sukces przekuwają a jedynie poblażanie wzbudzają.

   0
   0
  • 11 września 2011  14:09   No taka, że burmistrza nikt ...   anonim

   No taka, że burmistrza nikt słuchać nie zamierzał. Miał pecha.

   0
   0
  • 11 września 2011  12:58   Ślepota a także inne choroby nie bolą :)   anonim

   Do Autora dodanego wpisu: aleś wymyślił, genialne! Zdumiewająca jest łatwość, z jaką niektórzy potrafią przekuć porachę w przeogromny sukces! Obiektywna prawda jest niestety inna!!!

   0
   0
  • 11 września 2011  12:50   SIEDZĄ TERAZ PRZED KOMPEM ...   anonim

   SIEDZĄ TERAZ PRZED KOMPEM OGLĄDAJĄ I WSTYD IM, ŻE ICH TAM WCZORAJ NIE BYŁO

   0
   0
 22. 11 września 2011  11:25   Impreza cyrkowa (3)   Dyrektor ale nie tego cyrku

  Szkoda, ze nasz rynek nie jest okrągły, bo by był jako arena dla tego cyrku, co zrobili Wałdoch z Sawickim Organizatorzy protestu – pikiety, małpy wystąpiły jako prelegenci a i klony się kręciły tu i ówdzie jeden nawet porządku pilnował i przeganiał brutalnie tych, co chcieli coś powiedzieć, zastanawiam się nad tym, co tam robili spadochroniarze z partii pisiaków, mamy przecież swojego miejscowego posła z tej formacji, ale nie wystąpił w tym cyrku, bo jest z Chojnic i na pewno by dużo stracił na tej pikiecie pokazując się z tymi mącicielami i wichrzycielami a ta panienka ze, stolycy niema gdzie się Promować tylko już na prowincji tak nędznie działa jej OPZZ Inicjatywa Pracownicza, (następny nierób) popierający, kanolda bo tak siebie nazwał Sawicki. Najlepszy na tym spektaklu cyrkowym był ten z „Pszczółki Maii” w czarnych okularkach i w czerwonej kurteczce ze szpiegowską kamerką oraz jego brat syjamski w podeszłym wieku w marynareczce ceglastej robiący nie tylko za wybitnego filmowca, ale i porządkowego.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  20:14   Bardzo znany!   anonim

   Ten dziadek z kamerą to znany Chojnicki solidaruch kochający wszystkich z pisu.

   0
   0
  • 11 września 2011  14:48   a ten dziadek z kamerą jaki ...   anonim

   a ten dziadek z kamerą jaki bojowy bic chcial, co to za gość, zna ktoś go może?

   0
   0
  • 11 września 2011  14:19   Tak było!   anonim

   Było dokładnie tak jak piszesz dyrektorze.

   0
   0
 23. 11 września 2011  10:41   Ja pie....olę ciagle baszta ... (3)   anonim

  Ja pie....olę ciagle baszta i przedszkole!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 24. 11 września 2011  10:39   Sawicki na burmistrza, ...   anonim

  Sawicki na burmistrza, Wałdoch na zastępcę Reszkowski na dyr. ratusza i dopiero wtedy bedziemy mieli dobrobyt, wszystko będzie tanie i przystepne? tylko dla kogo, jak wszyscy uciekną z tego miasta.

  0
  0
 25. 11 września 2011  10:15   Panie Sawicki, Wałdoch i ...   ciekawski

  Panie Sawicki, Wałdoch i inni. Kreujecie się na ludzi, którym rzekomo leżą na sercu sprawy społeczne. Poza dwoma pikietami, które mają związek z Urzędem Miejskim odpowiedzcie, co takiego zrobiliście dla mieszkańców tego miasta, aby uchodzić za ludowych trybunów, za których się uważacie?

  0
  0
 26. 11 września 2011  08:23   I jeszcze jedno. Burmistrz ... (3)   świadomy swoich praw

  I jeszcze jedno. Burmistrz już od dawna nie mieszka w Chojnicach. Wyniósł się na teren gminy. A środki z naszego miejskiego budżetu trafiają właśnie na jej teren. Na realizację zadań, które do miejskich nie należą. Np. most zwodzony. Podać więcej przykładów? Czyżby budował sobie elektorat w wyborach na wójta?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  09:39   Ty świadomy, jesteś taki ...   WK....WIONY

   Ty świadomy, jesteś taki kryształowy, to powiedz nam coś o sobie, jaki prawy jesteś, interesujesz sie innymi, a może tak warto się Tobą zająć?

   0
   0
  • 11 września 2011  09:04   W "Czasie Chojnic" ...   świadomy swych praw

   W "Czasie Chojnic" w jednym z listów burmistrza do wójta znajdziesz informację gdzie zamieszkuje nasz włodarz. O ile pamiętam to, chyba, podał nawet ulicę. A o moście zwodzonym znajdziesz informację między innymi w ratuszu. Zachęcam do lektury.

   0
   0
  • 11 września 2011  08:37   swiadomy swoich praw ...   anonim

   swiadomy swoich praw oświadczam, ze to co w tym poscie napisałem wynika sam nie wiem skad!!

   0
   0
 27. 11 września 2011  08:15   Do 11 osób (3)   świadomy swych praw

  Nie wypowiadaj się w liczbie mnogiej. "Przewidzieliśmy". Nikt z protestujących nie pajacował. Natomiast burmistrz skutecznie przeszkadzał i jak sądzę poniesie za to konsekwencje wynikające z obowiązującego prawa. I nie mów, że nie było tam rodziców. Dopowiem. Również była część kadry przedszkola o którym się mówi. Byli też, co prawda nieliczni, nauczyciele chojnickich placówek. A sprawa przedszkoli nie dotyczy wyłącznie grupy społecznej, która ma obecnie dzieci w wieku przedszkolnym. To sprawa również przyszłych rodziców i ich potomstwa. I to zrozum. Burmistrz twierdzi, że konsultował z rodzicami i kadrą. Raczej zakomunikował co zrobi czy się Wam to podoba czy nie. To już tradycja. To są w jego stylu "konsultacje". A odpowiedzialność i tak zwali na swoich ludzi z własnego komitetu i współtowarzyszy tworzących koalicję. Zwali na Radę Miejską, ot. Bo musisz wiedzieć, że decyzje "kolegialne" są po to, by rozmyć odpowiedzialność. Natomiast nic nie mówił czy konsultował z tymi co dopiero w przyszłości będą mieli dzieci. A najlepsze, że gwarantuje finansowanie na obecnym poziomie przez trzy lata.(tyle zostało do wyborów) Bo potem to może już wszystko szlag trafić. Zadłużone miasto z wieloma problemami zostawić to jest metoda. Gratuluję.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  08:59   A czy stali po bramach nie ...   świadomy swych praw

   A czy stali po bramach nie wiem. Może i tak. Ale byli i tacy co stali tuż obok wygłaszających mowy.

   0
   0
  • 11 września 2011  08:57   Ośmieszasz się Ty. Jeżeli ...   świadomy swych praw

   Ośmieszasz się Ty. Jeżeli konsultacje - to ze społecznością Chojnic, która tworzy gminę. W samorządach osiedlowych żadnych konsultacji nie było. Przynajmniej w moim. Radni, mimo że ustawa o samorządzie taki na nich obowiązek nakłada, również nie spotkali się z wyborcami w tych sprawach. W moim okręgu jest ich co najmniej 5. Żaden spotkania nie organizował.Co do wyobrażeń o dzietności? Społeczeństwo jest wielopokoleniowe i nie trudno się domyśleć, że co pewien czas każde pokolenie ma swoje potrzeby, które samorząd ma zaspokajać. To też zapisano w prawie.

   0
   0
  • 11 września 2011  08:36   Taaa, byli tylko po bramach ...   anonim

   Taaa, byli tylko po bramach się kryli, a teksty swiadomy praw i obowiązków to możesz wyglaszać przed urzędnikiem Stanu Cywilnego... jeszcze jedno, a ska wiesz kto będzie miał w przyszłości dzieci/ facet, nie osmieszaj sie na forum, ok?

   0
   0
 28. 11 września 2011  07:33   A gdzie był Bluma? ostatnio ... (2)   anonim

  A gdzie był Bluma? ostatnio z głupim uśmieszkiem pod galerią się promował, a może zrozumiał, że pojawienie się na rynku może zaszkodzić jego wizerunkowi, wyborcy ci tego nie zapomną.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 29. 11 września 2011  07:28   Moje dziecko chodzi do ... (5)   11 osób

  Moje dziecko chodzi do przedszkola samorządowego, ale to nie oznacza, że podpisuję się pod działaniami tych panów i dobrze, bo impreza na rynku udowodniła, że ci ludzie mają emocjonalne problemy sami ze sobą. Niech nie wypowiadają się w imieniu rodziców, bo nikt z nas ich do tego nie upoważnił. Żerowanie na tym pokazuje, iż ci ludzie nastawieni są na zadymę w dosłownym znaczeniu tego słowa. Wolimy dialog z burmistrzem niż pajacowanie na rynku, co też wcześniej przewidzieliśmy i dlatego tam nie było nikogo z nas, bo nie byliśmy zainteresowani być pionkami wykorzystanymi do kolejnej farsy. Tu nie chodzi o nas i nasze dzieci ale o partykularne interesy kilku osób jak żenującej kampanii przedwyborczej pewnych osób.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 30. 11 września 2011  07:19   Najbardziej zainteresowani ... (2)   anonim

  Najbardziej zainteresowani czyli rodzice nie uczestnicząc w pikiecie pokazali, że ten ich protest mają tak naprawdę w d....pie, tu chodziło raczej o wyborczą agitację (zna ktoś tych ludzi?) niż o przedszkole, pod którego płaszczykiem ten cyrk miał miejsce.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  10:37   taaaa.... w pracy byli, to ...   anonim

   taaaa.... w pracy byli, to mało widać zarabiają a przedszkole kosztuje tysiące, przestań z tych rodziców robic nieudaczników

   0
   0
  • 11 września 2011  09:05   Rodzice byli w pracy, żeby ...   anonim

   Rodzice byli w pracy, żeby zarobić na zapłacenie za przedszkole.

   0
   0
 31. 11 września 2011  03:05   Panie Janik dlaczego kazali ... (1)   Majka

  Panie Janik dlaczego kazali Panu przebywać w pewnej odległości od pikiety Pan jako główny organizator z Panem Tabatem powinniście grać główne role w tym cyrku , a tu niespodzianka Janik z boku a Tabata nie ma wcale ,za to cała ekipa z chojnice24 w komplecie . Współczuje wam ,szkoda słów na temat tego wydarzenia ogólnie ŻENADA

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  07:14   Hm, bo ja puszczam bąki i ...   M.J.

   Hm, bo ja puszczam bąki i zanieczyszczam powietrze a i tak smród się będzie długo ciągnął po "występie moich kolesi.

   0
   0
 32. 11 września 2011  02:07   Zachowanie Finstera - ... (2)   zero

  Zachowanie Finstera - karygodne, to wszystko co można powiedzieć. Przy pomocy megaherztów próbował zagłuszyć legalny protest, mamy nadzieję , że sprawą zajmie się Policja. Ten człowiek jest niegodny piastowania stanowiska burmistrza miasta Chojnice.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  07:17   Społeczeństwo olało ten ...   anonim

   Społeczeństwo olało ten cyrk i słusznie bo z tymi ludźmi sie utożsamiać znaczy się być źle postrzeganym, to typowa anarchia bez sprecyzowanego stanowiska, ich rolą jest zaistnieć za wszelką cenę, że im nie wstyd poźniej chodzić po ulicach, przecież ludzie ich kompletnie zlewają?

   0
   0
  • 11 września 2011  02:35   Przestań bzdury opowiadać ...   Aldona

   Przestań bzdury opowiadać karygodne to było zachowanie twoich kolesi podpisałeś się ZERO i naprawdę jesteś zerem tak samo jak ta banda oszołomów [banda to przesada bo było was około 10 osób ]. Mam pytanie a gdzie byli rodzice dzieci których problem dotyczy ,oleli wasz protest bo są normalni w przeciwieństwie do was.

   0
   0
 33. 11 września 2011  00:24   A Reszkowski jaki bojowy ... (2)   jabar

  A Reszkowski jaki bojowy był, dałby se siana i korzystał z emerytury a nie ludzi gonił po rynku.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  11:22   Dokładnie   anonim

   Latał z kamerą i filmował - dobra SB-cka szkoła.

   0
   0
  • 11 września 2011  02:39   Reszkowski to stary komuch ...   PKP

   Reszkowski to stary komuch wychowany na barkach solidaruchów którzy chcą dalej grać pierwsze skrzypce. w lokomotywowni traktowali go jak oszołoma i do dziś nie wiele się zmieniło.

   0
   0
 34. 11 września 2011  00:23   Piter (1)   wac

  Szanuję Burmistrza za to co zrobił dla miasta (wszystkie działania i inwestycje), ale swoim dzisiejszym wystąpieniem utracił w moich oczach!Nie rozumiem, po co brał czynny udział w tym wydarzeniu, tylko się skompromitował.Gdyby dzisiaj nie interweniował, to całe zgromadzenie rozeszłoby się po kościach, a tak jest odbierany jako osoba, która postępuje wbrew obowiązującemu prawu (przerywa legalnie zorganizowane zgromadzenie, daje wyraz, że czegoś się obawia). Osobiście uważam, ze ma w tym sporze rację, ale jego działania pokazują , że boi się opozycji i nic sobie nie robi z wolności słowa. Sawicki i Wałdoch - podoba mi się w nich to, że mają swoje poglądy(, z którymi się nie utorzsamiam) i zaciekle ich bronią! Jestem ciekaw co będzie dalej

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  02:48   Popieram Pana ,masz rację ...   xxl

   Popieram Pana ,masz rację ale Burmistrzowi się wydaje że jak ktoś go atakuje to on musi tam być ,nie potrafi zrozumieć tego że jedyną osobą która ściąga uwagę mieszkańców jest on sam, nie powinien zwracać uwagi na garstkę wariatów którzy chcą zaistnieć jego kosztem.Dla mnie Sawicki i Wałdoch to motłoch który nigdy niczego nie dokonał a na siłę chce zaistnieć w mediach.

   0
   0
 35. 10 września 2011  22:10   NIE prywatyzacji   Wolny człowiek

  Kto mógł to przyszedł kto nie mógł to nie. Ale to mało istotne, ponieważ nawet Ci co się pojawili mieli problem zrozumienia tego o czym mówili protestujący gdyż Finster skutecznie zagłuszał pikietujących. Musiałem kilkakrotnie coraz bliżej podchodzić, żeby cokolwiek wyraźnie usłyszeć. Ale jakoś się dało. Natomiast burmistrz pokazał na co go stać i mam nadzieję, że teraz ci co filmowali to całe zajście wrzucą te filmiki do internetu, żeby każdy mógł się przekonać jak to wyglądało. Ogólnie poszedłem tam żeby wyrobić sobie zdanie nt. problemu tej prywatyzacji. Burmistrza zdanie już znam z wielu konferencji więc jego głos mnie dzisiaj nie interesował, dlatego znając harmonogram protestu byłem w szoku widząc zachowanie włodarza. Myślę, że nie tylko ja jeden. Poczekajcie na relacje video to zobaczycie prawdziwe oblicze tej osoby.

  0
  0
 36. 10 września 2011  21:30   Oczekuje odpowiedzi! (3)   Jan Buszak

  Witam. Czy Organizatorzy mogliby w przybliżeniu - rzecz jasna - podać ilość rodziców, którzy swą obecnością wsparli piketę. Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  07:22   Niemożliwa jest odpowiedż ...   anonim

   Niemożliwa jest odpowiedż na pytanie ilu było rodziców, bo ich poprostu tam ....nie było :)

   0
   0
  • 11 września 2011  06:45   do się kłania   anonim

   umiejętność Twego pisania, pisania, pisania też ha ha

   0
   0
  • 10 września 2011  21:54   do Jan Buszak   ortografia się kłania

   zapewne nikt z organizatorów nie wie co to takiego takiego ta piketa, więc chyba nie doczekasz się odpowiedzi

   0
   0
 37. 10 września 2011  20:15   Relacja Wspólna Ziemia (3)   anonim

  Powiało grozą i białoruskimi standardami! Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster próbował dziś w południe zagłuszyć legalny protest zorganizowany przez "Wspólną Ziemię" i innych przeciwników prywatyzacji ostatniego samorządowego przedszkola w Chojnicach. Używając miejskiego nagłośnienia z Chojnickiego Domu Kultury przekrzykiwał mówców próbując ustosunkowywać się na bieżąco do przedstawianych przez nich argumentów. Interweniowała wezwana przez protestujących policja. Przypomnijmy: wspólnie ze Stowarzyszeniem Arcana Historii i Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym "Inicjatywa Pracownicza" zwołaliśmy na dziś na godzinę 12:00 wiec protestacyjny przeciwko prywatyzacji Samorządowego Przedszkola Nr 9 "Skrzaty". Program zgromadzenia, lista mówców i omawianych przez nich tematów znana była od kilku dni. Publikowana była w lokalnych mediach. Znany był też pomysł burmistrza, by wziąć, pomimo braku zaproszenia ze strony organizatorów, czynny udział w spotkaniu. Burmistrz zorganizował własne nagłośnienie (przywiezione z Chojnickiego Domu Kultury - publiczne mienie!) i ustawił je (rękoma pracowników ChDK) bezpośrednio przy stanowisku, gdzie rozlokowali się protestujący. Protest przeciwników prywatyzacji zaplanowany był na godzinę 12:00 wobec czego burmistrz przemówił o godzinie 11:55. Nieproszony przez nikogo powitał zgromadzonych i zaproponował dialog na określonych przez siebie zasadach - ja użyczam wam mój mikrofon, ale czas wystąpień dzielimy po połowie. Jako organizatorzy protestu podziękowaliśmy za propozycję i wskazaliśmy na poniedziałkową (12.09) sesję Rady Miejskiej jako na odpowiednie miejsce i czas do prowadzenia otwartej dyskusji. Zauważyliśmy, że będzie to idealne miejsce bowiem będzie szansa zastać tam radnych miejskich, uprawnionych do podejmowania decyzji w sprawie przedszkola. Na Starym Rynku w dniu dzisiejszym radnych nie zauważyliśmy. Odmówiliśmy zatem burmistrzowi udziału w proteście i przystąpiliśmy do wygłaszania swoich przygotowanych mów. Burmistrz Arseniusz Finster po pierwszej przemowie jednego z protestujących (Radosława Sawickiego) nieproszony zabrał głos używając własnego nagłośnienia. W ten sposób zakłócił przebieg zgromadzenia, zgłoszonego w Urzędzie Miejskim z przewidzianym ustawowo wyprzedzeniem i w pełni legalnego! Zdezorganizował jego przebieg i z pełną premedytacją utrudniał protestującym artykułowanie własnych argumentów, a to było celem zwołania zgromadzenia! Wobec tego wezwana została policja z prośbą o przywrócenie porządku i zapewnienie spokojnego przebiegu zgromadzenia. Mimo to burmistrz jeszcze dwukrotnie przerywał wystąpienia protestujących. W naszym odczuciu zachowanie burmistrza Finstera nie miało nic wspólnego z deklarowaną przez niego wolą dialogu. Był to ewidentny przejaw chorobliwej tendencji do zawłaszczania przestrzeni publicznej i tłumienia autentycznego głosu mieszkańców miasta, niezadowolonych z planów prywatyzacyjnych. Zachowanie włodarza Chojnic uznajemy za niedopuszczalne i skandaliczne. Będziemy domagać się wyciągnięcia wobec niego sankcji prawnych w związku z uporczywym zakłócaniem zgromadzenia oraz w związku z użyciem w tym celu publicznego mienia (nagłośniania z ChDK).

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  11:25   Do niebieskiego   Czerwony

   Może tobie zrobili krzywdę! Uprzedzenie mam do wszystkiego i każdego kojarzącego mi się z PIS-em!

   0
   0
  • 10 września 2011  21:50   do Czerwonego   Niebieski

   To ty wyluzuj i nie podniecaj się tak. Jak byś miał choć trochę inteligencji to byś się zorientował, że ktoś wrzucił wpis ze strony stowarzyszenia Wspólna Ziemia (dla tych, którzy tam nie zaglądają). Atak prywatnie to chyba masz jakąś fobię odnośnie imienia Jarek. Czyżby ci jeden taki zrobił krzywdę jak schylałeś się po mydło?

   0
   0
  • 10 września 2011  21:08   Wyluzuj!   Czerwony

   Wyluzuj gościu, bo ci żyłka pęknie! Czego się tak rozpisałeś i gdzie widzisz Białoruś? Pewnie masz takie same urojenia jak twój Wielki Wódz Jarosław Wielki Wspaniały jedyny autorytet dla takich jak ty!

   0
   0
 38. 10 września 2011  20:08   Panie Burmistrzu   anonim

  z nimi nie należy rozmawiać, szczególnie z tymi z PIS-u! Jak mówił klasyk: można im najwyżej podać nogę nigdy nie podawać ręki /mogą odgryźć/!

  0
  0
 39. 10 września 2011  19:49   Adis (1)   anonim

  wracaj do mostostalu pucowac belki bo chyba tylko do tego sie nadajesz podlizujac sie burmistrzowi nic nie zdzialasz

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  08:48   Jakoś nie zamierzam drogi ...   A.K.

   Jakoś nie zamierzam drogi koleszko! Może byś się przedstawił co ? odwagi zabrakło ? To że Ty tam pracujesz nie znaczy, że ja muszę. Powodzenia

   0
   0
 40. 10 września 2011  19:29   Banda oszołomów szkoda ... (1)   Barbara

  Banda oszołomów szkoda słów ,broń nas Panie Boże przed tym oszołomstwem.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 września 2011  19:35   zgadzam sie   kiler

   tez jestem tego zdania!!to same lewactwo tam bylo z tym jajnikiem na czele wiadomo ze on ma poglady komunistyczne..to bylo typowo lewackie zbiorowisko!kiboli tam wposcic mogli by rozgonili to towarzystwo;)

   0
   0
 41. 10 września 2011  19:26   kretyn janik (2)   No Name

  a co ten cymbal Janik tam robi?znowu szuka rozglosu?czy moze znowu chce kupic za symboliczna "zete" kupic jakas budowle i zbijac na niej interes montujac odbiorniki telefoni komurkowej

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  20:40   do No Name   pinio

   jeżeli zabiera się głos w jakiejś sprawie to trzeba chociaż trochę wiedzieć o co chodzi. Ty nawet nie wiesz w jakim "kościele dzwoni" ! Mariusz Janik i Marek Janik (ten od wiezy dla ścisłości) to dwie różne osoby ***** !

   0
   0
  • 10 września 2011  21:40   na szczęście Janik nie ...   anonim

   na szczęście Janik nie zrobił żadnej głupoty i nie ma co się na jego temat rozwodzić

   0
   0
 42. 10 września 2011  19:02   Oj Adrianku. A gdyby był to ...   anonim

  Oj Adrianku. A gdyby był to protest milczący to co byś powiedział? Np. marsz milczenia? Ja uważam ten protest za ważne wydarzenie w Chojnicach. Przejdą te protesty do historii. Oj przejdą i organizatorzy tych protestów nie będą mieli się czego wstydzić. Na dzisiejszym ośmieszył się burmistrz - niestety.

  0
  0
 43. 10 września 2011  18:20   ŻENADA DO POTĘGI (7)   Adrian Kniter

  Każdy trzeźwo myślący obywatel miasta Chojnice wie doskonale, iż Panowie, ( których nazwisk nawet nie warto wymieniać ) - w domyśle organizatorzy tego, co miało być pikietą zaś było kompletnie nieudaną, nieuzasadnioną i słabą próbą zwrócenia na siebie uwagi po raz kolejny się tylko ośmieszyli. Całe szczęście, że i tym razem mieszkańcy Chojnic delikatnie mówiąc nie zauważali mówców, gdyż przekazywane przez nich treści ni jak się mają do rzeczywistości zaś merytoryczność ich przekazu pozostawiała wiele do rzeczenia. Panowie prowadzący protest faktycznie manifestowani nie zrozumiałą dla mnie niechęć do władz miasta zaś sprawa Przedszkola była dla nich jedynie pretekstem. Brak sensownych argumentów, informację niemające nic wspólnego z prawdą – w tak lapidarny sposób można podsumować nie tylko to, ale i wszystkie wystąpienia tych Panów, co ma odzwierciedlenie w słuchającej ich publice ( wykluczając z grona słuchaczy: reporterów, którzy rzecz jasna musieli tam być oraz przypadkowych przechodniów zaciekawionych widowiskiem ) zliczyłem jedynie 8 może 10 osób – niestety muszę jeszcze dodać, że tymi osobami byli właśnie organizatorzy – wniosek nikt tego nie słuchał. Jeżeli czyimś interesem jest jedynie zwrócenie na siebie uwagi i zaistnienie w mediach a cel ten mimo to się nie udaje polecam spróbować, czego innego może: jakiś kabaret, grupa wokalna wówczas na pewno spotka się to z większym zainteresowaniem społecznym. Gratuluję Panu Burmistrzowi jego postawy – jestem dumny, że mamy takiego Włodarza! Życzę wszystkiego dobrego i jak najmniej tego typu spotkań.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 września 2011  10:31   Panie Kniter a był tam pan? ...   obserwatorka

   Panie Kniter a był tam pan? Z tego co pan tu wypisuje sądzę, że nie. Ludzi pan liczył na zdjęciach. Jest pan zwyczajnie śmieszny. Ja byłam i nie usłyszałam ani jednego kłamstwa z ust pikietujących. Za tu uważam, że burmistrz zachował się jak burak.

   0
   0
  • 11 września 2011  08:51   do ixi   anonim

   Naiwne osoby mogły nabrać się na treści wypowiadane przez pikietujących na szczęście tak się nie stało. A na ubezpieczenia nie muszę namawiać ludzi mam od tego Ciebie.

   0
   0
  • 11 września 2011  02:05   chłopcze, to że dostałeś ...   ixi

   chłopcze, to że dostałeś miejsce na liście Program 2014 zobowiązuje Ciebie do siania propagandy pro - finsterowej? Nie ośmieszaj się!Jeśteś tak żałosny jak Twoje ubezpieczeniowe interesy, skoro jako agent ubezpieczeń nie zarabiasz na swoją popularność to przestań się wtrącać z swoją propagandą w legalnie zorganizowane protesty i zacznij szukać chętnych na ubezpieczenia wśród naiwnych...

   0
   0
  • 10 września 2011  21:38   8 może 10 osób? jakim ...   anonim

   8 może 10 osób? jakim cudem? ja byłem z rodziną w 5 osób i nie jestem organizatorem pikiety, tzn. że oprócz mnie byli tylko organizatorzy? tak jak Finster z twoich ust same kłamstwa wylatują, a na zdjęciach można policzyć więcej osób, ale chojnice.com takie kadry łapały jakby specjalnie nie fotografować słuchaczy

   0
   0
  • 10 września 2011  21:10   Do Ddriana   Czerwony

   Masz 100% racji - POPIERAM I POZDRAWIAM!

   0
   0
  • 10 września 2011  19:04   racja   A.K.

   a tak racja było ok. 60 osób ale z tymi co siedzieli pod parasolami ja bym ich nie uwzględniał :)

   0
   0
  • 10 września 2011  18:50   60 osób   deus

   Ja naliczyłem około 60 osób. Adrian, nie ściemniaj.

   0
   0
 44. 10 września 2011  18:00   przecież   chojniczanin

  widziały gały kogo na liście wyborczej zakreślały a teraz dziwią poczynaniom wybranego ,sami tę władzę mu daliście i dobrze wam

  0
  0
 45. 10 września 2011  17:59   Mollina wszędzie pełno ...   anonim

  Mollina wszędzie pełno hahahahaha

  0
  0
 46. 10 września 2011  17:56   słuchajta ludziska!   Slavo

  na jednym ze zdjec burmistrz uprzejmie donosi:) :) :)

  0
  0
 47. 10 września 2011  17:20   to protest Panom nie wyszedł ... (2)   anonim

  to protest Panom nie wyszedł zabardzo bo z chojniczan nikogo nie było no ale co się dziwić....

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 września 2011  17:32   Pełno Was a jakoby nikogo ...   anonim

   Pełno Was a jakoby nikogo nie było!!!!!!!!!!!!!!

   0
   0
  • 10 września 2011  17:23   Osa   Osa

   anonim, twój mocodawca się kończy ;-)

   0
   0
 48. 10 września 2011  16:48   ojej   ja

  Burmistrz = kompromitacja. Kleksa dał kolejnego ;-)

  0
  0
 49. 10 września 2011  16:48   Nic już nie rozumiem, ten ...   anonim

  Nic już nie rozumiem, ten portal daje relację błyskawicznie a ten hołubiony przez organizatorów zaspał po raz kolejny!

  0
  0
 50. 10 września 2011  16:18   Kliknijce w oswieżanie F5 a ...   stach

  Kliknijce w odswieżanie F5 a nie wypisujcie głupot.

  0
  0
 51. 10 września 2011  16:16   "Arseniusz Finster wita ...   anonim

  "Arseniusz Finster wita się z Radosławem Sikorskim" ??????

  0
  0
 52. 10 września 2011  16:15   błąd (1)   ania

  Od kiedy Radosław Sikorski nazywa sie Sikorski a nie Sawicki

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 września 2011  16:16   od dzisiaj   anonim

   od dzisiaj

   0
   0
 53. 10 września 2011  16:14   W fotoreportażu na ...   anonim

  W fotoreportażu na zdjęciach widać samą "elitę" chojnicką, uchowaj NAS BOŻE OD NICH, sami zadymiarze, na codzień ich nie widać, kiedy zadyma pojawiają się jak robaki po deszczu, że też wstydu nie mają!.

  0
  0
 54. 10 września 2011  16:03   Dla mnie to paranoja, bo ... (2)   anonim

  Dla mnie to paranoja, bo przecież tym „organizatorom” zależy na skompromitowaniu burmistrza, a wmieszanie w to policji jest tego dowodem, dziwię się, że w ogóle się tam pojawili. Burmistrz też popełnia błąd i to największy, …że wychodzi do nich i coś tam tłumaczy, a powiadają, że tłumaczy się zawsze winny, on sam ich nakręca, a oni na tym żerują, całe szczęście, że ludzie nie są podatni na tę hucpę i nie dają się na to nabrać, a organizatorzy po każdym takim „występie” tracą na popularności. Zwróćcie uwagę na frekwencję, kto się tam pojawił, poza tymi, co urządzili sobie agitację wyborczą? Prawie nikt z chojniczan, poza znanymi już z pikiety pod basztą. Kolejna porażka odnotowana.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 września 2011  16:27   aaa twój komentarz to jest ...   anonim

   aaa twój komentarz to jest dopiero kultura knura, spadaj chłoptasiu do nauki a nie na necie bzdury wypisywać.

   0
   0
  • 10 września 2011  16:25   Porażka to raczej Twoja twum komentarzem..   aaaa

   Przepraszam czy ty myślisz???? Piketa była zapowiedziana już dawno!!! i każdy ma prawo do niej.... i nikt nie ma prawa jej zakłóca!!! nawet burmistrz.... i tak powinno byc wezwali policję i dobrze... Mają do tego prawo!!!! A powiedz mi kto wystąpienia burmistrza słuchał??? Kto?????? Nikt!!!!!!!!!!jeszcze odwrócony plecami do tych ludzi brak kultury osobistej!!!!!!!!!!!!!!!!!! brak!!!!!!!!!!!!

   0
   0