Licytacje były pełne emocji

W tym roku kalendarz imprez związanych z WOŚP w Chojnicach jak i Gminie był bogaty. Jednakże największe emocje były w sobotę w ChCK, gdzie tradycyjnie rozpoczęło się WOŚPowe Spotkania z Kulturą.

Dość nieoczekiwanie zakończyła się licytacja Występu Projektu 41 Grzegorza Szlangi.   |  fot. nad.

Zaproszenia otrzymali chojniczanie z „grubszymi portfelami”, ale przyjść licytować mógł każdy. Emocje towarzyszyły wszystkim zaangażowanym do ostatniej chwili, a nawet już po zamknięciu licytacji, gdzie panowała jakże charakterystyczna dla finałów Orkiestry atmosfera! Jak zawsze największe emocje towarzyszyły licytacji przedmiotów oraz innych, równie atrakcyjnych gadżetów.

Nietypowa licytacja dotyczyła Występu Projektu 41 Grzegorza Szlangi, bo zakończyła się licytacją sumowaną. Aukcję rozpoczął burmistrz Arseniusz Finster od 1000 zł. Prowadzący Adam Kopczyński zaproponował, że dokłada drugi tysiąc, i że może tak Projekt 41 zagrałby koncert/spektakl dla jakiegoś chorego dziecka z Chojnic i proponuje zrzutkę po 1000 zł. Dołożył się Klub Radnych Arseniusza Finstera "Program 2023", starosta Marek Szczepański, wicestarosta Mariusz Paluch, a także wicemarszałek Leszek Bonna, senator Stanisław Lamczyk oraz kilka innych osób, co dało sumę 20 000 zł.

Kazimierz Ginter wraz z żoną Anną wylicytował złote serduszko ze sztabu głównego WOŚP za 20 000 zł. Był to zdecydowanie najważniejszy gadżet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Między innymi dlatego, że każdego roku Fundacja WOŚP emituje ich tylko sto. Jest przedmiotem pożądania wielu kolekcjonerów, miłośników orkiestry i sztabów.

Andrzej Skiba wraz z żoną Mirosławą licytował nową łódkę 4,5 m model Fisker 410 z limitowanej edycji specjalnie na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  a została ufundowana przez Boatbuilding Motor Yacht Bartek Rekowski. Licytacja rozpoczęła się od 5000 zł zakończyła się na 12 000 zł

Zabawkowa betoniarka marki Ginter wraz ze szkoleniem z zarządzania firmą z  Kazimierzem Ginterem wylicytował Adrian Knitter z firmy Cezar. Licytacja rozpoczęła się od 1000 zł zakończyła na 10 000 zł. Dzień "bycia" burmistrzem wylicytował Michał Urbaniak za 7 000 zł . Srebrne serduszko wylicytowała rodzina Kalinowskich - Piotr, Adam z żoną Darią za 4 000 zł. Ostateczne ze wszytkich licytacji w ChCK zebrano 121 tys. 200 zł. 

Chojnicki sztab wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy spisał się na medal! Dzięki szczodrości darczyńców udało się zebrać wliczając dochód ze wszystkich licytacji, w wysokości 218 tys. 708 zł i 78 gr., co jest kolejnym rekordem w historii chojnickiego grania.

(red) Fot. nad.(pe)