Kradną niezależnie od wieku

Kawa, perfumy alkohol – to artykuły znajdujące się na „liście przebojów” sklepowych złodziei. Nie ma dnia, aby pracownicy ochrony i policjanci nie interweniowali w związku z ujawnionymi kradzieżami.

Chojnickim policjantom przybyło pracy z uwagi na częste kradzieże w marketach. Pamiętajmy, że nawet z drobnymi kradzieżami wiążą się ogromne nieprzyjemności.   |  fot. KPP

Kradzież sklepowa jest czynem zabronionym, za popełnienie którego grożą sankcje, łącznie z ograniczeniem wolności i karą aresztu. Niestety, część osób zdaje się nie przejmować grożącą im odpowiedzialnością i popełnia wykroczenia. Nie ma dnia, aby pracownicy ochrony oraz policjanci nie interweniowali wobec nieuczciwych klientów.Tylko wczoraj dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenia o 5 kradzieżach popełnionych w miejscowych marketach.

Łupem sprawców padły alkohol, kawa i  perfumy. Towary te znajdują się zresztą na „liście przebojów” sklepowych złodziei.  Czasami zadowalają się oni jednym opakowaniem, które ukrywają pod odzieżą,  w kieszeni bądź rękawie, innym razem próbują wykorzystać zamieszanie panujące przy kasach i wynieść całe kartony wypełnione artykułami spożywczymi lub przemysłowymi. Nie ma reguły, jeśli chodzi o wiek sprawców – są nimi zarówno osoby małoletnie, jak też dorosłe, a nawet osoby w podeszłym wieku.

Policjanci podejmują czynności w związku z każdym zgłoszeniem o kradzieży sklepowej. Sprawcy wykroczeń są karani mandatami karnymi, a niejednokrotnie do sądu trafiają wnioski o ukaranie.  W razie popełnienia wykroczenia z art. 119 kodeksu wykroczeń sąd, oprócz kary, może orzec także obowiązek zapłaty równowartości ukradzionego lub przywłaszczonego mienia, jeżeli szkoda nie została naprawiona.

KPP

 1. 17 marca 2013  11:21   No niestety.   art.119 kodeksu. nie dla nich.

  To jest to samo co w zakładzie ten co pilnuje to niby pilnuje bo wtedy dla niego nie starczy kierownik niby pilnuje ,a kradnie ,a jak złapią złodzieja to się cieszy bo cała winą obarcza się złodzieja i jest OK ,a jak nie ma złodzieja ,a jest brak towaru to jest problem bo niby kto niema winnych cwaniaki.

  0
  0
 2. 17 marca 2013  11:10   Taka jest prawda   cwaniaki.

  Ochrona kradnie najwięcej mam znajomego co ma w barku koniaki piwko wódka cudeńka przez cały kwartał po jednej butelce no i batoniki co w oko wpadnie nawet zajączka na święta.

  0
  0
 3. 16 marca 2013  17:31   nie złodziej   naoczny swiadek

  najwiecej kradna ochroniarze - na nich trzeba patrzec jak wynosza towary z półek

  0
  0
 4. 16 marca 2013  00:41   brak słów   anonim

  niech zrobią najniższą krajową 700 zł to na pewno ludzie nie pojda do sklepu kraść

  0
  0
 5. 15 marca 2013  20:31   masz 77 lat   emeryt

  pomoz panstwu i policji zastrzel sie sam!

  0
  0
 6. 15 marca 2013  19:49   hmmmmm   on

  Bieda i kryzys czyni cuda

  0
  0