Od czasów przyjazdów przedwojennych prezydentów, w Chojnicach nie było wizyt urzędującej głowy państwa. Ta szansa nadarza się w piątek 28 czerwca. W ratuszu w tej sprawie grzeją się już telefony od rozmów z Kancelarią Prezydenta.
14 czerwca 2013 13:46Dopiero jednak, gdy przedstawiciele tego urzędu oraz Biura Ochrony Rządu przyjadą do Chojnic, by potwierdzić i ustalić szczegóły wizyty, informacje mają charakter nieoficjalny. Burmistrz Chojnic polega jednak na słowach Sławomira Rybickiego, Sekretarza Stanu KPRP, że przyjazd jest już zaplanowany.
(ro)

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe
Niech mu Pan Finster zrobi kawę w Charzy, niech się razem wybiorą na kajak i może niech sobie razem spłyną z tego miasta, nic dobrego nie wnoszą.
ty jestes jeden z tych cyckanych mocny w gebie slaby w realu, pokaż na co się stac? podejrzewam ze na nic
"anonim"najmądrzejszy
jak czytam te komentarze to tylko jedna myśl mi przychodzi do głowy - Z KIM JA TU W TYCH PIĘKNYCH CHOJNICACH MIESZKAM?!!!
tu nie chodzi o same wpływy budżetowe a bardziej o zobowiązania, należność za możliwość przystąpienia do wielkiej rodziny wzajemnie miłujących się narodów pod nazwą EU. Wielka Rzesza Niemiecka będąca rzecznikiem tego rozszerzenia też chciałaby coś z tego mieć. Tym czymś jest zniszczenie konkurencji przemysłowej w krajach nowo przyjętych, żeby robotnik niemiecki miał na chleb a niemiecki przemysł mógł się dalej rozwijać i zalewać nas swoimi produktami i usługami. a polaczki jak to im wyznaczono mają być jedynie dostawcami taniej siły roboczej dla nowo powstającej IV Rzeszy i odbiorcami dóbr konsumpcyjnych wytworzonych przez przemysł zachodniego sąsiada.
Polska się zwija, za chwilę wszystko przestanie działać, sytuacja jest alarmująca - coraz częściej ekonomiści zwracają uwagę na postępujący w zatrważającym tempie kryzys polskiej produkcji przemysłowej. O zapaści, w którą stacza się Polska, mówiła dobitnie prof. Grażyna Ancyparowicz, ekonomistka ze Szkoły Głównej Handlowej. W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" porównała polską gospodarkę do lokomotywy. "Jesteśmy w pociągu, którego lokomotywa została opanowana przez zbieraczy złomu i po kawałku ją szabrują, wyprzedają. Za chwilę wszystko przestanie działać, wygaśnie kocioł i staniemy. Wtedy sprzedadzą na złom resztę lokomotywy. Taki właśnie jest stan polskiej gospodarki po 22 latach tzw. transformacji" - mówi prof. Ancyparowicz. W jej ocenie widać dziś dobrze, że Polska nie ma przemysłu. "Nie ma przemysłu, który pozwoliłby nam opanowywać wszystkie fazy technologiczne. Sytuacja jest zatem taka: stare lokomotywy rozwoju zostały zniszczone, nowe nie powstały" - mówi Ancyparowicz. W jej ocenie to właśnie przemysł jest fundamentem gospodarki. Problem w tym, że w Polsce w ostatnich latach widać silny nacisk na to, by polskiego przemysłu się pozbywać. Za rządów obecnego premiera dokonano po raz kolejny zwrotu ku prywatyzacji i sprzedaży majątku państwowego. W ten sposób rząd pozbawił się wpływu na polski przemysł. Stracił kontrolę m.in. nad stoczniami, zakwalifikował do sprzedaży słynne Zakłady im. Cegielskiego oraz zgodził się na wyprzedaż Zakładów Azotowych Tarnów. W działaniu władz widać stałą tendencję, by starać się o dodatkowe wpływy budżetowe kosztem polskiego majątku.
a weźta se tego bezbarwnego Komorowskiego postawta na cokole nawet. w listopadzie zrobił antymarsz komuchów i celebrytów na święto niepodległości z pożal się Boże frekwencją, marsz konkurencyjny do Marszu Polaków. Bo przecież hrabia nie będzie maszerował z motłochem .
ten człowiek jest zagrożeniem dla suwerenności i przyszłości państwa polskiego.
zagrożeniem dla normalnych ludzi, ciebie trzeba leczyć żebyś nie zwariował do reszty głupolu.
Pą Prezydą z Anucho bendom jeźdź parófki i wengoże podobno razem z burmiszczem i starosto. Drógi dzień spendzom w szkółce rzeglarkiej kusznierewicza.
czym ty się tu popisujesz idioto?
Po co nam taki pasożyt w naszym mieście czy to coś zmieni na lepsze według mojego zdania to na pewno nie i na pewno nie i jeszcze raz nie.
tylko wku....ą mnie wpisy kretynów!
chłopie co ty masz z tymi jabolami i menelami? jesteś chory? coś ci dolega?
w Chojnicach jesteś ty i twoi koledzy od taniego piwa lub jabola! Dotarło do pustego łba?
hyhy, hrabia bronek...
taki z niego hrabia jak z koziej ***** trąba
do piaskownicy pobawić się z kolegami!!!!!!!!!
Do wierzących w politykę PO. Wy żyjecie w Polsce, czy na fermie kurzej? Jak można akceptować słowa Premiera Tuska: "nie stawiam wam wysokiej poprzeczki", "żyjmy teraźniejszością", "ważna jest ciepła woda w kranie", "nie róbmy polityki", "polskość to nienormalność", "polityka miłości" etc. (to jak slogan z Orwella). Jak wy to robicie, że wam się nie zapala lampka. Kiedy Tusk dostaje medal od Merkel za specjalne zasługi dla integracji europejskiej. A równolegle pod Bałtykiem kładą rurę, bez najmniejszych protestów. U nas można budowę obwodnicy zablokować byle żuczkiem. Ginie prezydent kraju będącego w NATO, na terenie Rosji. Tusk nie podejmuje najmniejszej próby przejęcia śledztwa. Jak Wy chcecie, żeby Europa i Rosja Was szanowała? Skoro sami się nie szanujecie. Chcecie zbudować europejskie społeczeństwo obywatelskie. Oparte na tolerancji , otwartości, multikulti. Pytam, jak chcecie to zrobić? Skoro maturę sprowadzono do poziomu kalamburów. Wasze młode intelektualne elity, nie muszą przeczytać żadnej książki, żeby mieć średnie wykształcenie. Obniżając poziom nauki, zabieracie młodym ludziom wolność. Pozbawiacie ich narzędzi umożliwiających indywidualną ocenę zjawisk, na które składa się życie. Jedyną bronią młodych Polaków jest cynizm, chamstwo i słowo *****. Jaki multikuturalizm chcecie tworzyć. Skoro kultura związana jest bezpośrednio z naszą historią. Minister edukacji chce wycofać ten przedmiot ze szkoły. O jakiej tolerancji mówicie? Skoro telewizja publiczna promuje Nergala, nie zwracając uwagi na uczucia wierzących ludzi. Ciekawe, że dla Newtona i Leibniza (twórcy rachunku różniczkowego i całkowego) Biblia nie była stekiem kłamstw. A większość życia poświęcili na studiowanie właśnie Biblii. Wierzyli w Boga. Może nie całkiem chrześcijańskiego, ale wierzyli. Dali nam narzędzia, dzięki którym zmieniamy świat. A wy szydzicie ze wszystkiego i wszystkich kto wyznaje wyższe wartości. Patriota zaraz będzie fanatycznym nacjonalistą. Wykpicie, sprowadzicie do absurdu. A patriotyzm jest biologicznie naturalny. To odpowiedzialność za moje stado, za obszar na którym to stado żyje. Pozbawiono Was edukacji, autorytetów i wmówiono, że jesteście sobą. Pozbawiono Was duszy. Dzięki temu jesteście policzalni i przewidywalni. Jak wasz materializm. Zamieniono was elektoracie PO w izotropową, monokulturową strukturę. Reagującą jednakowo na emocjonalną wyzbytą logiki propagandę . Zastanówcie się. Zobaczcie ostatnią scenę i monolog z Barei. Poszukajcie analogii z teraźniejszością. Demokracja bez wartości wyższych zamienia się w cichy totalitaryzm.
sondaże spadają, to trzeba bronka w Polskę wysłać
Co to za sensacja że Prezydent będzie kolejny raz w CHOJNICACH czy to zmieni sytuację wśród bezrobotnych?nawet żądać mu pytania nie można tylko autografy i zdjęcia zero powagi