Ekipa Powiatu Chojnickiego zwyciężyła w dożynkowej spartakiadzie

W ubiegły weekend 17-18.09 w Debrznie odbyły się wojewódzkie dożynki. Drużyna Powiatu Chojnickiego zajęła I miejsce w spartakiadzie. Gdyby był organizowany konkurs na najestetyczniejsze stoisko promocyjne, to nasz powiat miałby ostatnie miejsce.

Pomorskie Święto Plonów to kontynuacja dorocznych Dożynek Województwa Pomorskiego. W tym roku odbyły się w Debrznie w pow. człuchowskim.   |  fot. (je)

W sobotę odbyła się spartakiada zorganizowana przez Pomorskie Zrzeszenie LZS. W każdej konkurencji, jak podano na FB Powiatu Chojnickiego, chojniczanie byli na pudle, dzięki czemu zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej. Zwycięzcą w jednej z kategorii był Marian Dorawa. Wycisnął 217 razy ciężarek ważący 17,5 kg. Jest Mistrzem Polski Ludowych Zespołów Ludowych w tej konkurencji.

Na scenie tego dnia zaprezentował się duet RoomX. Natomiast na stoisku, gdzie promował się Powiat Chojnicki, w sobotę panie z KGW Łąg w gminie Czersk serwowały m.in. bigos i gołąbki.

Niestety, następnego dnia, czyli w niedzielę 18.09, kiedy to byliśmy w Debrznie, na chojnickim stoisku mogliśmy „poczęstować” się jedynie ulotkami antysmogowymi, folderem promującym Eksperymentarium, mapką Marszuty Kaszubskiej i mapą powiatu chojnickiego. Po drugiej stronie alejki stałą „ścianka” z Kaszubską Marszrutą. Samo stoisko, w odróżnieniu od wszystkich pozostałych powiatowych z pomorskiego, bardzo skromnie wystrojone. Z boku wisiała flaga Ukrainy, od frontu baloniki promocyjne.

Na FB powiatu na pytanie, dlaczego w niedzielę tylko promocja, bez kulinariów, w odpowiedzi przeczytaliśmy, że „w niedzielę była inna formuła, niż w sobotę”. Szkoda, bo można było np. zaopatrzyć stoisko w przetwory produkowane w bruskim Fungopolu, można było inne KGW zaprosić na stoisko. Na szczęście przez 2 dni było na jarmarku stoisko KGW Chocinianki z gminy Konarzyny z pysznym bigosem i czarniną.

W niedzielę rozstrzygnięto m.in. konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Jedno z trzech wyróżnień przypadło twórcom wieńca z Powałek w gminie Chojnice.

(je)