Byli lepsi, ale przegrali

Sporo kibiców przyszło w sobotnie popołudnie (3.03.) na stadion Kolejarza na mecz czołowych drużyn II ligi. Chojniczanka przegrała ze Stomilem Olsztyn 1:2 (1:0) w przedostatnim sparingu tej zimy.

Do przerwy Chojniczanka zagrała bardzo solidnie, w drugiej połowie troszkę słabiej. A jak będzie w lidze?   |  fot. (olo)

Chojniczanka - Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)

Bramkę dla Chojniczanki strzelił Szymon Kaźmierowski, dla gości Michał Świderski i Paweł Baran.

CHOJNICZANKA: Krakowiak - Gogol, Hajduczek, Sierant, BednarekPosmyk (70. Lenart), Pach, Atanacković, Trojanowski (79. Juchacz) - Gregorek i Kaźmierowski (70. Szczepan).

Chojniczanka, zwłaszcza do przerwy, lepiej prezentowała się od wicelidera II ligi wschodniej. W pierwszej połowie gospodarze tego meczu grali szybko, pomysłowo i stworzyli więcej sytuacji bramkowych. Jedyną wykorzystał Szymon Kaźmierowski, który ładnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Schodzących na przerwę piłkarzy żegnały brawa, bo mecz mógł się podobać.

W drugiej połowie gra troszkę „siadła”, ale nadal stroną przeważającą była Chojniczanka. Jednak to Stomil trafiał do siatki. Pierwszego gola Michał Świderski strzelił trzy minuty po przerwie, a zwycięskiego Paweł Baran zdobył 10 minut przed końcem. Braw było mniej, ale wszyscy i tak z niecierpliwością czekają już na ligę. Ostatni sparing Chojniczanka rozegra z Olimpią Grudziądz.

Tekst i foto: (olo)

1. 5 marca 2012  14:41   już nic nie rozumiem. olo ...   lipka

już nic nie rozumiem. olo pisze, że Chojniczanka w drugiej połowie nadal miała przewagę a trener Stomilu na antenie Radia Olsztyn, że Stomil w drugiej połowie zdominował Chojniczankę. i kto tu do cholery ma rację?

0
    0
  2. 4 marca 2012  18:45   może i pierwszej, ale chyba ...   rudolf

może i pierwszej, ale chyba w baloniarstwie precyzyjnym....

4. 4 marca 2012  11:37   to tylko sparing i nie ma ... (1)   szrama

to tylko sparing i nie ma się co podniecać wynikiem i nie o wynik tu chodzi. ale dlaczego nasi piłkarze grali tak nierówno jedni przyzwoicie, inni padaczke. W Stomilu cała jedenastka zasuwała aż miło. tak gra drużyna. u nas był zlepek indywidualności.

0
    0
    • 5 marca 2012  07:25   Bo w stomilu nie ma takiego ...   anonim

Bo w stomilu nie ma takiego debilizmu w środ działaczy i nie wymieniają 12-15 zawodników co sezon czy pól roku!!!! Tak to będzie wyglądać w Chojnicach dopóki duet kiciarzy będzie to ciągnąć w swoją stronę !!!!

0
      0
  5. 4 marca 2012  11:08   niektórzy wciąż nie ...   marco

niektórzy wciąż nie rozumieją pojęcia sparing i do czego on służy. Pamię tacie sromotną porażkę z Kaszubią,przed druga ligą? Też niektórzy wróżyli szybki spadek! Opamiętajcie się wieczne marudy i wspierajcie zespół! Zamiast pastwić się nad chłopakami i trenerem przejdźcie się z rodzinką na spacer bo słoneczko świeci...

0
    0
  6. 4 marca 2012  09:50   Panie trenerze Kapica - nie ...   szrama

Panie trenerze Kapica - nie mamy skrzydłowych. czy pan to widzi?

0
    0
  7. 4 marca 2012  00:40   W lidze będzie hu*nia!!! ...   anonim

W lidze będzie hu*nia!!! Zobaczycie!! Bo Kapica zajechał piłkarzy i będą nogi z waty mieć!!!

0
    0
  8. 4 marca 2012  00:12   Może jak naszym nie starcza ...   anonim

Może jak naszym nie starcza sił na 90min to niech od 60min Maryja bramkę . To do Kapicy zawsze to jakaś strategia chłopie !

0
    0
  9. 3 marca 2012  20:35   Chyba jest błąd w artykule, ...   Cysiak

Chyba jest błąd w artykule, bramkę zdobył przecież utalentowany zawodnik Rolba GT!

0
    0
  10. 3 marca 2012  20:09   a propooo   mariusz

odnośnie zaginionego kota,widziałem go na autobanie w niemczech wlot od strony Słubic

0
    0
  11. 3 marca 2012  19:47   Do Kapicy !!!! (1)   anonim

Kapica ma zajechane naszych piłkarzy!!! Oni siły nie mieli biegać!!! Zawodnicy Stomilu biegali 2 razy szybciej od naszych!! Kapica ma zaorane naszych!! Zobaczycie w lidze będą głupie remisy i porażki,bo nasi siły nie będa mieli!! Juz nie mają!!!

0
    0
    • 3 marca 2012  20:04   przecież to nie nowość ! ...   obserwator

przecież to nie nowość ! taka sytuacja powtarza się za każdym razem ! dobrze grają dopóki ...dopóty nie dostaną się pod opiekę Kapicy ! niczego nie potrafi ich nauczyć ! chłopaki graja to czego nauczyli się w poprzednich klubach - pod "opieką" Kapicy to juz tylko gorzej !!!

0
      0
  12. 3 marca 2012  18:59   żenada   obserwator

kopali to sie oni w środe w ogrolu i to między sobą. kpina żeby okładać sie po pyskach nawzajem no ale może mysleli że są to obcy ludzie bo stan był tragiczny.Mam nadzieje ze zarzad wyciągnie wnioski

0
    0
  13. 3 marca 2012  18:58   lipna gra w wykonaniu naszej ...   MKS

lipna gra w wykonaniu naszej drużyny. nie mieliśmy okazji się przekonać co grali w poprzednich sparingach ale patrząc na dzisiejszy nie widać żadnego postępu w grze w porównaniu do jesieni. Jeśli ten sparing potrwał by jeszcze 15 minut Chojniczanka zostałaby zabiegana.

0
    0
  14. 3 marca 2012  18:35   mecz   adso

Moim zdaniem kopanina bez większego pomyślunku. Wiele przypadkowych zagrań, a piłkarze kopali byle do przodu. Jednym słowem słabo.

0
    0
  15. 3 marca 2012  18:10   W piłce nożnej wygrywa ten ... (1)   mks

W piłce nożnej wygrywa ten co strzelił więcej bramek,a nie ten co ma lepsze noty za styl.

16. 3 marca 2012  18:00   co Chojniczanka w drugiej ...   wiśniok

co Chojniczanka w drugiej połowie? chyba źle przeczytałem....przeważała? to chyba z autorem newsa oglądaliśmy inny sparing. im dłużej trwał tym bardziej powietrze schodziło z naszych grajków a ich niemoc się uwidaczniała, podczas gdy goście coraz bardziej się rozkręcali. organizacja gry u gości o klasę lepsza, taktycznie każdy wiedział co ma grać. ruchliwość, wybieganie na korzyść gości bez komentarza. brak takich wirtuozów w składzie jak Alex i Pach nadrabiali wyżej wymienionymi atutami oraz grą zespołową całej "11". niektórzy z zawodników Chojniczanki (Gregorek, Posmyk) na boisku tylko byli ale na nim nie grali. po prostu snuli się po nim bez celu. Pach z Alexem we dwójkę tego wygrać nie mogli. Blondyn na środku obrony też swoją grą nie porażał.