„Bal Wszystkich Świętych jest alternatywą dla Halloween”

Wczoraj (28.10.) kolejny raz parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela zorganizowała dla najmłodszych dzieci Bal Wszystkich Świętych. Podczas balu odbyła się zbiórka materiałów opatrunkowych w ramach misyjnej akcji „Opatrunek na Ratunek”.

To był wieczór pełen tańców, zabaw i akcji misyjnej.   |  fot. (je)

Najpierw dzieci spotkały się w kościele gimnazjalnym na różańcu, gdzie najwytrwalsi otrzymali nagrody za uczestnictwo w październikowych nabożeństwach. Tam także zostały poświęcone różańce używane przez dzieci. Następnie zebrani i ich opiekunowie zeszli do podziemi kościoła, gdzie członkowie grupy animacyjnej z Kartuz prowadzili zabawę dla dzieci.

Pląsały one nie tylko do pieśni znanych z lekcji religii czy nabożeństw, ale i z zabaw. Były i konkursy ze znajomości Pisma świętego czy życia świętych. Na przykład trafnie rozpoznano, że w razie zgubienia jakiejś rzeczy należy zwrócić się o pomoc do św. Antoniego.

Balem ze strony parafii opiekował się w tym roku ks. Dominik Roczniak, wikariusz parafii od 2020 roku. Podczas praktyki diakońskiej w Kartuzach poznał zespół prowadzący zabawę. Zapytaliśmy jego o intencję zorganizowania takiej imprezy. - Jest to alternatywa dla tego, co nie do końca jest powiązane z naszą wiarą, a wręcz jest przeciwko niej. Jest to alternatywa dla Halloween – wyjaśnił ks. Dominik.

(je)