Nie ma chętnych na dyrektora w szkole w Silnie

Najwyraźniej konflikt w tej placówce trwa, bowiem nadal nie ma chętnych, by objąć stanowisko dyrektora. Dwie osoby zgłosiły się natomiast do konkursu na dyrektora szkoły w Kłodawie.

Brakuje chętnych na objęcie stanowiska dyrektora szkoły w Silnie.   |  fot. facebook.com/SP.Silno

Gmina Chojnice ogłosiła dwa konkursy na dyrektorów szkół – w Kłodawie i Silnie. Do Kłodawy zgłosiły się dwie kandydatki i we wtorek komisja zdecyduje, komu powierzy misję prowadzenia placówki. – W Kłodawie jest dobra pani dyrektor, ale stosujemy zasadę kadencyjności i przeprowadzamy konkursy – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Gorzej jest w Silnie – znów brakuje chętnych, by objąć funkcję dyrektora. Przez ostatni rok placówką zarządzał Artur Jaster, ale nie jest zainteresowany kontynuacją. Gmina Chojnice może teraz powołać na okres do 10 miesięcy nauczyciela tej szkoły, który nie ma studiów podyplomowych z zarządzania oświatą lub do 12 miesięcy nauczyciela tej lub innej szkoły, jeśli takie wykształcenie posiada.

Przypomnijmy, Adam Jaster jest dyrektorem w Silnie niecały rok. Zastąpił Elżbietę Jażdżewską, która zrezygnowała z tej funkcji w czasie poprzednich wakacji i pracuje w tej szkole jako pedagog. Jaki jest więc powód konfliktów w tej szkole? – Nie chcę powiedzieć jednego słowa za dużo, by nie pogłębiać tego problemu. Powiem tylko tyle, że kobiety są wspaniałe, ale jeśli środowisko jest zbyt sfeminizowane, to czasami nie służy to dobrze – mówi wójt Szczepański.

(olo)

  1. 24 maja 2018  20:59   Pani Dyrektor Jażdżewska (2)   Uczeń -2016

    Pani Dyrektor Jażdżewska najlepszy fachowiec jaki się trafił w Silnie,poprzeczkę ustawiła bardzo wysoko,przede wszystkim pomagała i miała na uwadze dobro uczniów,chodziłem to wiem !

    3
    8
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 31 maja 2018  10:33   Totalna pomylka   Rodzic i byly uczeń

      Kto to fachowiec? Na czym polega dobro dziecka? Mądry uczeń widzi i wie. Rodzic tym bardziej. Dla tej pani ważne jest by ponad wszystko być dyrektorem z nazwy. To z powodu jej rzędów jest w szkole nniej uczniow . Poza tym ta pani widzi tylko swój czubek nosa i ważne jest dla niej to co jej dotyczy. Gdyby szkoła razem z uczniami i pracownikami była ważna to nie doprowadzilaby do kłótni. Kłótnie były widoczne na korytarzach. I to ma byc pedagog? Podziekowano juz tej pani i wystarczy.

      7
      1
    • 27 maja 2018  12:43   Ha, ha niezły kawał   anonim

      Ha, ha niezły kawał

      5
      2
  2. 21 maja 2018  20:16   W Silnie Wójt powinien ...   Sil-nik !

    W Silnie Wójt powinien wprowadzic zarząd komisaryczny.Wystarczy poprosić proboszcza i już on się zajmie wszystkim i porządek zaprowadzi !

    8
    2
  3. 21 maja 2018  12:57   Ku uwadze .Płeć nie stanowi o kompetencjach (2)   anonim

    Czym jest dyskryminacja? Polskie prawo zakazuje dyskryminacji. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej stanowi, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i mamy prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Zakazana jest dyskryminacja w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Również prawo Unii Europejskiej, której Polska jest członkiem, nakłada obowiązek przestrzegania zasady równego traktowania. W kodeksie pracy znajdziemy wyraźny zakaz wszelkich form dyskryminacji w zatrudnieniu m.in. ze względu na wiek i płeć, ale także niepełnosprawność, pochodzenie etniczne oraz orientację seksualną. Ponadto, zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, zakazane jest ogłaszanie dyskryminujących informacji o wolnych miejscach w zatrudnieniu. Poszukując pracowników nie można zatem formułować wymagań dyskryminujących kandydatów. Dyskryminacja oznacza nierówne traktowanie prawnie nieusprawiedliwione i nieuzasadnione obiektywnymi przyczynami. Działanie takie stanowi naruszenie zasady równego traktowania i jest pogwałceniem podstawowych praw i wolności człowieka. Dyskryminacja pośrednia Dyskryminacja pośrednia ma miejsce wtedy, kiedy pozornie neutralny przepis lub działanie, w praktyce powoduje niekorzystną sytuację dla osoby lub pewnej grupy osób, w sytuacji, kiedy nie jest to prawnie i obiektywnie uzasadnione, a środki mające służyć osiągnięciu tego celu nie są proporcjonalne i konieczne. Dyskryminacja pośrednia polega na tym, że z pozoru wszyscy traktowani są równo, jednak w praktyce okazuje się, że występują dysproporcje np. w zakresie warunków zatrudnienia na niekorzyść pracowników należących do grupy charakteryzującej się pewną cechą lub cechami, które nie są uzasadnione innymi obiektywnymi powodami.

    3
    3
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 21 maja 2018  20:04   A tak w skrócie chodzi o to ...   anonim

      A tak w skrócie chodzi o to ,że kryterium wyboru osoby na stanowisko dyrektora nie może być płeć ,jak sugeruje w swej wypowiedzi Pan Wójt.

      1
      0
    • 21 maja 2018  14:56   A tak w skrócie, o co Ci ...   anonim

      A tak w skrócie, o co Ci chodzi?

      2
      0
  4. 19 maja 2018  13:39   Jażdżewska zrezygnowała? ... (2)   mar

    Jażdżewska zrezygnowała? A powinna być wylana na zbitą twarz!

    15
    10
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 21 maja 2018  19:01   Łatwo jest oceniać innych   Matka

      W SP w Silnie pracuje wielu nauczycieli z pasją. To widać, kiedy ich podopieczni biorą udział w konkursach, zawodach i innych przedsięwzięciach, a przy tym osiągają sukcesy. Wielu z nich dodatkowo nieodpłatnie prowadzi zajęcia dla słabszych bądź uzdolnionych uczniów. Nie można oceniać pracy wszystkich pedagogów na podstawie tych, którzy w pewnym momencie się pogubili. Szkoda tylko, że nadal są jednostki, które zamiast zakopać topór i robić to co do ich obowiązków należy, szukają zwady. Szanowni Panstwo dajcie juz spokoj. Nie zaprzepaśćcie tego dobrego co dotychczas wypracowaliście.

      11
      0
    • 20 maja 2018  21:39   Szkoda gadać   anonim

      Szkoda gadać ta szkoła to dno. Powinni wywalić wszystkich nauczycieli.

      2
      9
  5. 18 maja 2018  22:54   100%racji p.Wojcie.   Mozes

    W chojnickiej szkole też tak jest...której?

    13
    4