„Życiówki” w Gdańsku

Lekkoatleci Chojniczanki startowali w mitingu Grand Prix PZLA w Gdańsku oraz w mistrzostwach okręgu juniorów i juniorów młodszych w Gdańsku. W biegu na 1500 m podczas mitingu Grand Prix wygrał Damian Rudnik, który przebiegł ten dystans w czasie 3.54,20.

Damian jest obecnie liderem w kraju w kategorii juniorów młodszych.   |  fot. arch.

100 metrów Daniel Gierszewski przebiegł z życiowym czasem 11,11, a 200 metrów pokonał w  22,35. Na 3000 metrów Dawid Klaybor uzyskał czas 3.54,13.

Zawodnicy Chojniczanki startowali też w Gdańsku w Mistrzostwach Okręgu juniorów i juniorów młodszych.

Trzecie miejsce na 400 metrów wywalczyła Dominika Morek – jej czas 58,12 (rekord życiowy).

Na 400 metrów wygrał  Przemysław Stryszyk – czas 54,83.

W rzucie oszczepem (700 g) Damian Stojak zajął drugie miejsce (50,38 m).

Daniel Gierszewski zajął drugie miejsce w sprincie na 100 metrów. W eliminacjach przebiegł „stówę” w 11,05, a w finale w 10,98.