Zwycięzcy konkursu „Piękna Wieś” w gminie Chojnice odebrali nagrody

Na dzisiejszej (14.06.) sesji Rady Gminy Chojnice uroczyście wręczono nagrody w gminnym etapie konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2024”, który został zorganizowany przez Województwo Pomorskie.

Laureaci pierwszych miejsc w kategoriach „Wieś” i „Zagroda” zostali zgłoszeni do konkursu na szczeblu powiatowym.   |  fot. (je)

Przewodniczącą Komisji Konkursowej była radna Danuta Łoboda, która przedstawiła protokoły z obrad i przedstawiła wyniki. Nagrody w postaci bonów wręczali wójt Zbigniew Szczepański, przewodniczący Rady Gminy Józef Kołak oraz Danuta Łoboda.

Laureatami konkursu zostali w kategorii „Wieś”: I miejsce – Granowo (bon na 7 tys. zł), II miejsce – Doręgowice (bon na 5 tys. zł), III miejsce – Ciechocin (bon na 3 tys. zł). Nagrody odbierali poszczególni sołtysi z wyróżnionych wsi.

W kategorii „Zagroda rolnicza” I miejsce zajęli Magdalena i Sylwester Węsierscy z Lotynia, II miejsce Beata i Wojciech Pestka z Doręgowic, III miejsce - Anna i Rafał Drążek z Kruszki.

Konkurs „Piękna Zagroda Nierolnicza 2024” był rozstrzygany na szczeblu gminnym. Laureatami zostali: I miejsce - Marlena Myszka z Doręgowic, II miejsce - Katarzyna i Dariusz Fierek z Kłodawy, III miejsce - Agnieszka Mueller z Chojniczek.

(je)