Zwycięski remis Red Devils

W towarzyskim meczu chojnickie Czerwone Diabły zremisowały w Szczecinie z Pogonią 1:1. W dogrywce lepsi byli goście, którzy strzelili dwie bramki.

Zawodnicy Red Devils przygotowują się do rozpoczęcia rozgrywek PLF.   |  fot. (olo)

POGOŃ SZCZECIN - RED DEVILS CHOJNICE 1:1 (1:0). Dogrywka 0:2
Bramki: Ricardo - Łukasz Sobański oraz w dogrywce Łukasz Sobański, Tomasz Kriezel.

Red Devils: Burglin - Sundeev, Kolesnik, D. Pieczyński, Ł. Pieczyński, Sobański, Mączkowski, Kriezel, Kaźmierczak, Skiba. Trener Oleg Zozulya.

Co ciekawe, aż pięciu piłkarzy obu drużyn – z Red Devils Dominik Solecki i Łukasz Błaszczyk oraz trzech z Pogoni – aktualnie występuje w akademickiej reprezentacją Polski na Mistrzostwach Świata w Portugalii. To nie przeszkodziło jednak trenerom, by sprawdzić formę swoich pozostałych piłkarzy na niecały miesiąc przed startem ligi.

W drużynie Red Devils zabrakło dodatkowo Vadyma Ivanova, który narzeka na lekki uraz. W podstawowym czasie gry (drużyny zagrały 2x25 minut) mecz zakończył się remisem 1:1, choć więcej sytuacji stworzyli sobie w tym meczu Diabły. Dla chojnickiego zespołu bramkę po indywidualnej akcji w 7. minucie zdobył Łukasz Sobański, a Pogoń wyrównała dopiero w 37. minucie po strzale Ricardo.

W dodatkowym czasie gry (25 minut) lepsi byli już goście. Pierwszego gola strzelił ponownie Sobański po podaniu Kaźmierczaka, a drugiego po podaniu Dariusza Pieczyńskiego -Tomasz Kriezel. Co ciekawe, piłkarze Red Devils, mimo że prowadzili 2:1, zdobyli tę bramkę grając z wycofanym bramkarzem. Oczywiście był to celowy manewr trenera Red Devils, by w sparingu przećwiczyć ten ważny w futsalu element gry w przewadze jednego zawodnika w polu...