Znów przegrali u siebie

Kolejna czerwona kartka i kolejna przegrana u siebie. Rezerwy Chojniczanki nie mają szczęścia do boiska przy ulicy Mickiewicza. W drużynie z Chojnic zagrało aż siedmiu zawodników z kadry drugoligowca!

Mimo wzmocnienia zespół Chojniczanki II doznał kolejnej porażki.   |  fot. (olo)

Tym razem zespół Chojniczanki II/Jantar Pawłowo przegrał po wyrównanym meczu z Polonią Gdańsk.  Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, ale mimo wyrównanej gry, więcej szans na strzelenie bramki mieli goście z Gdańska. Przyznać trzeba, że Polonia grała mądrze, spokojnie i absolutnie nie przestraszyła się naszpikowanej drugoligowcami Chojniczanki. W zespole rezerw zagrali w bramce Primel, w obronie Arndt, Michalak, Szynwelski i Błaszczak, a pomoc i atak (oprócz Skiby) tworzyli drugoligowcy: Hajdamowicz, Atanackovic, Trojanowski, Pieczara  i Jurga. Wyróżnili się oni nie golami, a kolejnymi kartkami – obejrzeli je Trojanowski i Atanackovic.

Po przerwie zrobiło się ciekawiej i wpadły bramki. Najpierw jednak z boiska z powodu kontuzji musiał zejść pierwszy bramkarz gości, a w 70. min. czerwoną kartkę za faul w środkowej części boiska obejrzał Arndt. Grę w przewadze wykorzystali zawodnicy z Gdańska i objęli prowadzenie. Wyrównał 10. minut przed końcem spotkania Mateusz Frymark (wszedł w 2. połowie), który trafił do siatki po strzale głową. Nie minęła jednak minuta i Polonia znów prowadziła 2:1. Nie bez winy był przy tym golu Damian Primel. Przy świetnej postawie Michała Kołby i swoich niepewnych interwencjach chyba na dłużej pozostanie on bramkarzem rezerw. Goście utrzymali korzystny wynik i wygrali trzeci ligowy mecz, a Chojniczanka po raz drugi przegrała u siebie.

Bartosz Nartowski, trener Chojniczanki II: - Mam duże pretensje do sędziego, bo dostaliśmy niesłusznie czerwoną kartkę i musieliśmy grać w osłabieniu. Ten faul był moim zdaniem na żółtą kartkę. Zespół Polonii jest dobry i widać, że jest poukładany. Goście zagrali z kontry i wykorzystali swoje sytuacje. Nie mam pretensji do swoich zawodników. Remis byłby sprawiedliwszy. Byliśmy blisko jednego punktu, ale musieliśmy znów grać w dziesięciu.

Już w środę Chojniczankę II czeka mecz ligowy w Pszczółkach.

Wyniki 3. kolejki: GTS Pszczółki - Huragan Przodkowo 1:0, Chojniczanka II/Jantar Pawłowo - Polonia Gdańsk 1:2, KP Starogard Gdański - Orlęta Reda 1:8, Pogoń Lębork - Pomorze Potęgowo 1:2, Czarni Czarne - Olimpia Sztum 3:0, Jantar Ustka - Wietcisa Skarszewy 1:2, Wierzyca Pelplin - Arka II Gdynia 0:3, Powiśle Dzierzgoń - Pomezania Malbork 2:2.