„Złoty telefon 2010” dla komendata

Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Edukacyjno - Szkoleniowej „Przeciwdziałanie przemocy wobec starszych i niepełnosprawnym” przyznano nagrody „Złoty telefon”. Jedno z siedmiu wyróżnień trafiło w ręce mł. insp. Piotra Trusiewicza.

Mł. insp. Piotr Trusiewicz (z lewej) odbiera nagrodę.   |  fot. Andrzej Mitura

Nagroda ta wręczana jest osobom, które w szczególny sposób angażują się w akcję przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” przeprowadziło kolejną edycję konkursu „Złoty telefon”. Wśród laureatów znalazł się mł. insp. Piotr Trusiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Chojnicach. Nagrodzony jest lokalnym liderem wdrażania działań interdyscyplinarnych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie. Mł. insp. Piotr Trusiewicz angażuje się w działania mające na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. Ponadto osobiście inspiruje lokalne działania informacyjno-edukacyjne dotyczące przeciwdziałania przemocy, a w czasie wolnym prowadzi szkolenia na temat pomocy osobom krzywdzonym.

Komendant KPP w Chojnicach jest pomysłodawcą programu edukacyjnego „Obudź się” skierowanego do młodzieży. Celem tej inicjatywy jest uwrażliwienie młodych osób na zjawisko przemocy. Postawa mł. insp. Piotra Trusiewicza jest wzorem dla podwładnych, w których kształtuje społeczne pojmowanie misji, jaką jest służba Policji, i pomaganie pokrzywdzonym osobom. Wśród siedmiu laureatów konkursu znaleźli się m.in. Minister Sprawiedliwości – Krzysztof Kwiatkowski, Magdalena Kochan – Poseł na Sejm RP oraz inne osoby, szczególnie zaangażowane w działania do walki z przemocą.

KPP

 1. 14 grudnia 2010  18:57   Gratulacje !!   anonim

  Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu ! pozdrawiam!

  0
  0
 2. 14 grudnia 2010  10:24   Panie Komendancie niech Pan ...   życzliwy

  Panie Komendancie niech Pan się zapozna z komentarzami do artykułu "Kolejna zima z otwartymi oknami". Uważam, że Policja powinna zainteresować się tą sprawą na poważnie, dopóki nie doszło do tragedii. Sprawa ta jest książkowym przykładem skomplikowanej przemocy w rodzinie i wymaga wyjątkowego zainteresowania ze strony kierownictwa Policji.

  0
  0
 3. 13 grudnia 2010  13:02   Ta nagroda to chyba za ...   anonim

  Ta nagroda to chyba za wdrażanie procedury "Niebieskiej Linii" w mieszkaniu nr 29 przy Kś. Pomorskich 38 - dzielnicowy to chyba jest zakopany w śniegu, oczywiście od zeszłego roku !!!!!

  0
  0
 4. 13 grudnia 2010  12:32   Wspaniała niespodzianka ! ...   florian

  Wspaniała niespodzianka ! Gratulacje dla Komendanta od biegaczy FLORIANA

  0
  0