Złota Zuzanna

Zuzanna Rybicka z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w bojerach w kategorii kobiet. Warto dodać, że jako pierwsza kobieta na świecie stanęła też na podium w kategorii open, zajmując trzecie miejsce.

Mistrzostwach świata odbyły się na Litwie w miejscowości Nida.   |  fot. nadesłane

W klasyfikacji open (juniorzy i juniorki) w grupie DN (najliczniejsza na świecie klasa bojerów) Rybicka zajęła trzecie miejsce na świecie. Zresztą dominacja Polaków była ogromna, w pierwszej dziesiątce było aż sześciu zawodników z Polski (najwięcej z Giżycka). 24. miejsce zajął Jacek Stanisławski z LKS Charzykowy, a startowało 30 zawodników.

Wśród pań Zuzanna nie miała sobie równych i wywalczyła złoty medal. W grupie Ice - Optimist również prym wiedli Polacy, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc. Zawodnicy rywalizowali przy silnym wietrze od 7 do 11 m/s oraz na bardzo trudnym i wymagającym torze z grubą 6 - 15 cm warstwą zmrożonego śniegu, a ściganie utrudniały liczne zaspy.

Ostatecznie udało się rozegrać cztery wyścigi DN - Junior i 3 wyścigi Ice - Optimist. Podczas wyścigów doszło do wielu wywrotek i awarii sprzętu, całe szczęście obyło się bez poważniejszych kontuzji.