Złodzieje kabli zatrzymani

W sobotę chojniccy policjanci przedstawili zarzuty usiłowania kradzieży kabla telekomunikacyjnego pięciu mężczyznom w wieku od 32 do 42 lat. Za przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Sprawcom grozi kara do 8 lat więzienia.   |  fot. (ro)

Czterej mieszkańcy powiatu gryfickiego i mieszkaniec powiatu kamieńskiego w miniony czwartek późnym wieczorem na terenie leśnym w Gutowcu wykopali sześć dołów w miejscu, gdzie przebiegał przewód.

Sprawcy próbowali uciekać z miejsca przestępstwa, najpierw pieszo, potem samochodem. Zostali zatrzymani w Męcikale przez funkcjonariuszy z bruskiego posterunku. W pojeździe, którym się poruszali, znaleziono różnego rodzaju narzędzia, a zatrzymani mieli na sobie odzież roboczą. Twierdzili, że wracają z pracy z Malborka.

Policjanci ustalili, że sprawcy na odcinku około 100 metrów, w miejscu, gdzie przebiegał kabel telekomunikacyjny, wykopali sześć dołów. Straty spowodowane ich działaniem oszacowano na ponad 4 tysiące złotych. W minioną sobotę  mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży kabla telekomunikacyjnego, a decyzją prokuratora zostali oddani pod dozór policyjny.

KPP