Żeglarskie wieści

30 maja odbyło się uroczyste wręczenie Drużynowego Pucharu Polski w klasie Optimist za 2009 rok. Po raz drugi z rzędu trafił on do Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.

Regaty o Puchar PZŻ w kl. nieolimpijskich.

Po raz kolejny potwierdziło się, że najmłodsi zawodnicy nie mają sobie równych w Polsce. Zawodniczka ChKŻ Ewa Szczęsna zdobyła indywidualne Puchary Polski w klasyfikacji ogólnej Gr. A oraz w klasyfikacji dziewcząt Gr. A. Dla przypomnienia Ewa jest złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie w kl. Optimist oraz srebrną medalistką Mistrzostw Świata z Brazylii z kl. Optimist. Również Magda Kwaśna oraz Marcin Pilarczyk zdobyli indywidualne Puchary Polski. Magda zajęła II miejsce w klasyfikacji dziewcząt w Pucharze polski Młodzików, a Marcin III m w klasyfikacji chłopców Pucharu Polski Młodzików.

W dniach 29 - 30.05. w Gdyni odbyły się regaty o Puchar YKP Gdynia, które jednocześnie były II Eliminacją do MŚ i ME w klasie Optimist. 106 zawodników podzielonych zostało na dwie grupy. Regaty wygrał Vejas Pajarskas z Litwy. W złotej grupie najlepiej z zawodników ChKŻ spisał się Michał Skrzypkiewicz, który zajął 12 miejsce. Pozostali zawodnicy ChKŻ również zajęli dobre miejsca: 13m. Magdalena Kwaśna, 17m. Wojciech Lipke, 18m. Marcin Urbański, 19m. Wyrowiński Łukasz, 30m. Wojciech Miszewski, 31m. Marcin Pilarczyk, 36m. Zuzanna Rybicka, 42m. Dominik Pawłowski, 46m. Damian Kosmalski, 47m. Jan Mrozek Gliszczyński.
W grupie srebrnej 2m. zajęła Karolina Knapik, 7m. Michał Pilarczyk, 27m. Mateusz Ciechacki, 34m. Hanna Romanowska, 48m. Kacper Bloch.

Po tych Eliminacjach zawodniczka ChKŻ Magda Kwaśna ma spore szanse na udział w Mistrzostwach Świata w Malezji, a Łukasz Wyrowiński w Mistrzostwach Europy w Kamieniu Pomorskim. O wszystkim zadecyduje ostatnia już Eliminacja, która odbędzie się za dwa tygodnie w Kamieniu Pomorskim.

Filip Florek z Robertem Szpułą wygrali zdecydowanie Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku w klasie 420, natomiast załoga żeńska Ewa Szczęsna z Irminą Gliszczyński zajęły 3 miejsce (2m. w kategorii kobiet) na 27 startujących załóg. Była to druga eliminacja do reprezentacji Polski i dzięki tym wynikom obie załogi Chojnickiego Klubu Żeglarskiego zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata Juniorów ISAF w kl. 420. W tych samych regatach, ale w klasie Laser Radial, zawodnik ChKŻ Mikołaj Lahn zajął 5 miejsce na 23 startujących.