Zebranie Oddziału Powiatowego LOP

12 października w Technikum nr 2 w Chojnicach odbyło się spotkanie członków LOP oraz miłośników przyrody. Na początku zebrania prezes Sławomira Brunka powitała uczestników - zwłaszcza nowych członków naszej organizacji.

Spotkanie pozwoliło na wymianę doświadczeń, jak również integruje ludzi, którym bliska jest ekologia.   |  fot. nad.

Zachęciła także wszystkich do aktywnych działań na rzecz środowiska lokalnego w bieżącym roku szkolnym. Następnie odbyła się prelekcja pp. Brunka z Regionalnego Centrum Mikroorganizmów Brunka Natural na temat dobroczynnego wpływu mikroorganizmów na strukturę gleby, procesy mineralizacji szczątków organicznych oraz rozwój próchnicy glebowej.

Uczestnicy spotkania mogli się przekonać jak ważne dla procesów biochemicznych są mikroorganizmy  i jak duże spustoszenie w strukturze gleby niesie stosowanie nadmiernej ilości pestycydów. Po wykładzie odbyła się dyskusja prelegentów z uczestnikami spotkania. Następnie Marek Pałaszyński przedstawił ofertę edukacyjną Nadleśnictwa Rytel, a Piotr Rynka zachęcił zebranych do udziału w kampaniach ekologicznych prowadzonych w bieżącym roku szkolnym.

Sławomira Brunka, Piotr Rynka