Ze Sławna i Postomina przyjadą do gminy Chojnice, by poznać jej walory turystyczne

Samorządowcy z nadmorskich gmin Sławno i Postomino oraz starostwa w Sławnie wkrótce przyjadą do Swornegaci na dwudniowy cykl szkoleń. Zamierzają poznać infrastrukturę służącą turystyce wodnej i rowerowej.

Miło, że nadmorscy samorządowcy interesują się naszym regionem i zagoszczą w Swornegaciach- poinformował wójt Szczepański.   |  fot. arch./A. Knitter

Poinformował o tym wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. Skontaktowali się z nim wójtowie ze Sławna i Postomina i przekazali jemu, że wraz ze starostą powiatu Sławno zamierzają w niedalekiej przyszłości (dokładny termin nie jest jeszcze ustalony) w piętnastoosobowej grupie przyjechać do Swornegaci na dwudniowy cykl szkoleń, w czasie których będą poznawać infrastrukturę dla turystyki wodnej i rowerowej, która powstała na terenie gminy Chojnice.

- Chcą oni poznać naszą bazę kajakową i rowerową. Zamierzają także zwiedzić Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego Bory Tucholskie w Chocińskim Młynie. Miło, że nadmorscy samorządowcy interesują się naszym regionem. Z przyjemnością podzielimy się naszymi doświadczeniami i poznamy ich dokonania w tej samej dziedzinie – przekazał wójt na niedawnej konferencji prasowej.

(je)