Zdeterminowana Legia lepsza od Red Devils

Legia Warszawa w meczu 24 kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy wykonała ważny krok w kierunku utrzymania w ekstraklasie. Rywalem był zespół Red Devils, który również walczy o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak na razie bez powodzenia.

Ostatnie miejsce w tabeli jest odzwierciedleniem słabego sezonu zawodników Red Devils.   |  fot. ilustrac./Rmak

Legia Warszawa -  Red Devils Chojnice 5:2 (4:1)

Red Devils: Kartuszyński, Puczka – Pastars, Porto, Laskowski, Koleśnik, Kokoładze, Skubczenko, Szopiński, Kręcki.

Bramki: 7. Davidson, 9. Pinto, 13. Davidson, 17. Davidson, 29. Pinto – 8. Pastars, 28. Skubczenko.

Kartki: 18. Andre Luiz (LEG), 28. Warszawski (LEG) – 28. Kręcki (CHO), 34. Kolesnik (CHO).

W niedzielę (19 marca) Legia zagrała u siebie z Red Devils. Zespół Jacka Burglina również walczył o to, by pozostać w elicie na kolejny sezon. Faworytem dzisiejszego meczu byli jednak "wojskowi", którzy jako gospodarze chcieli znaleźć się na bezpiecznej lokacie. Swoją motywację potwierdzili już w pierwszej świetnej połowie w ich wykonaniu, a najważniejszym jej zawodnikiem był Davidson Silva, który zdobył hat-tricka. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 4:1 dla legionistów, honorowe trafienie dla chojniczan zaliczył Pastars.  

Po przerwie Red Devils starał się narzucić własne warunki, jednak gospodarze nie zamierzali kurczowo cofać się przed rywalem. W 28 min. drugą bramkę dla gości zdobył Skubczenko. Rui Carlos Pinto natychmiast odpowiedział na trafienie chojniczan i nie pozwolił im nacieszyć się zmniejszeniem strat. Do końca rezultat nie uległ zmianie i zasłużone zwycięstwo odniosła Legia Warszawa.

(red.) Tabela flashscore.pl