Zderzenie trzech aut

Pięć osób, w tym sześcioletnie dziecko, zostało przewiezionych do szpitala w wyniku zderzenia się trzech samochodów na trasie Chojnice – Brusy (droga wojewódzka 235). Okoliczności wczorajszego zdarzenia wyjaśniają chojniccy policjanci.

W wyniku zderzenia 5 osób, w tym 6 - letni pasażer renault, zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście okazało , że nie odniósł poważnych obrażeń.   |  fot. KPP

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów, do którego doszło wczoraj po południu na drodze wojewódzkiej 235 w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Krojant.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu tego zdarzenia wynika, że 19-letni mieszkaniec Rumii kierujący skodą nie zdążył wyhamować i uderzył w tył samochodu renault, który zatrzymał się na skrzyżowaniu. Renault siłą odrzutu wypadło na pas ruchu przeciwnego i uderzyło w opla jadącego z przeciwnej strony w kierunku Brus.

Policjanci ustalili, że kierowca skody nie ma dużego doświadczenia za kierownicą. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, które młodzieniec posiadał od listopada ubiegłego roku. Kierowcy byli trzeźwi.

KPP

 1. 17 czerwca 2013  11:52   wystraczy przebudowac ...   kierowca

  wystraczy przebudowac skrzyzowanie i wydzielic lewoskręt o prawoskręt i po kłopocie, ale lepiej i taniej bedzie pewnie postawic znak 50 i postawic obok znaku wideorejetrator

  0
  0
 2. 14 czerwca 2013  23:19   w tym miejscu wypadki były ...   anonim

  w tym miejscu wypadki były ...są ... i będą !!! mało kto jedzie tam 90 km/h

  0
  0
 3. 14 czerwca 2013  19:01   anonim.   kierowca rajdowca.

  Słyszę że w tym miejscu to nie jest pierwsza tak kolizja i nic się w tym temacie nie robi żadne dodatkowe oznaczenia czy inne ostrzeżenia po prostu policja olewa sprawę najważniejsze to wypisać mandat i nic po za tym przecież mandat to tak samo by wypisał sołtys czy inny popapraniec.

  0
  0