Zbigniew Nojman zaprezentował swoją drużynę do Rady Gminy Chojnice

Lider KWW Samorządowcy dla Gminy Chojnice Zbigniew Nojman przedstawił kandydatów z tego komitetu w dniu swoich 59 urodzin. Są wśród nich byli i dotychczasowi radni i sołtysi oraz debiutanci.

Kandydaci KWW Samorządowcy dla Gminy Chojnice .   |  fot. (je)

Prezentacja odbyła się w niedzielę 17marca w Chojniczkach. Poprowadził ją długoletni radny i sołtys w Lichnowach Zbigniew Nojman. W jego „drużynie”, jak zaznaczył, są doświadczeni samorządowcy oraz działacze lokalnych organizacji społecznych, są też debiutanci. Najmłodszy z nich ma 19 lat. To Bartłomiej Laszkiewicz, wnuk byłego radnego z Ogorzelin Tadeusza Kujawskiego.

- Będziemy działać wspólnie i zgodnie z pozostałymi radnymi w Radzie Gminy Chojnice. Nasz komitet będzie dążył do zgody i porozumienia z każdym i w każdym momencie – zadeklarował lider KWW Zbigniew Nojman, przedstawiając hasło wyborcze – „Dla dobra naszej Gminy i jej mieszkańców”. praktycznie w każdej indywidualnej prezentacji kandydatów pojawiał się motyw wspierania remontów i budowy dróg i ulic w poszczególnych okręgach wyborczych (w gminie Chojnice są okręgi jednomandatowe) w nowej kadencji rady gminy. Były także i inne pomysły.

Jako pierwszy zaprezentował się Zbigniew Drążkowski z Charzyków. Jego oczkiem w głowie ponadto będzie rozbudowa sieci ścieżek rowerowych. Ryszard Szymczyk z Silna ma zamiar skupić głównie na utrzymaniu lokalnych dróg. Krzysztof Jeszke z Angowic zamierza m.in. zadbać o zabytkową dzwonnicę w tej wsi i jej otoczenie. Damian Sawicki z Nowej Cerkwi będzie wspierać miejscowe OSP w powstaniu nowej remizy, a SP w budowie parkingu. Michał Rzepinski z Chojniczek widzi nie tylko potrzebę remontu i budowy ulic w tej jednej z największych wsi w gminie Chojnice, ale i uporządkowania plaży przy jeziorze.

Damian Ringwelski z Płęsna (okręg Swornegacie) chciałby kolejnych inwestycji w tej części gminy w infrastrukturę służącą turystyce. Popiera ponadto utworzenie odrębnego sołectwa Małe Swornegacie. Bartłomiej Laszkiewicz z Ogorzelin, student dziennikarstwa na UMK Toruń, przekazał, że jego hasłem wyborczym jest „Prawda jest dla mnie nr 1”, a w RG będzie przekazywał sygnały otrzymywane od mieszkańców. Natomiast Mariusz Pietrzak z Charzyków będzie popierał tworzenie oferty dla miejscowych seniorów.

Jako ostatni przedstawił się Zbigniew Nojman, który po raz czwarty kandyduje do Rady Gminy Chojnice. Ma zamiar kontynuować wspólne z UG takie inwestycje sołeckie, jak instalowanie lamp solarnych czy budowy tymczasowych dróg z ażurowych płyt betonowych.

(je)