Zbigniew Nojman wygrał wyborczą dogrywkę w Lichnowach

Dwa miesiące po wyborach samorządowych w Lichnowach doszło do wyborczej „dogrywki” przy okazji wyborów na sołtysa pomiędzy Zbigniewem Nojmanem i Kamilem Michalskim. Tym razem nie było remisu i losowania.

Wicewójt gratuluje Zbigniewowi Nojmanowi ponownego wyboru na sołtysa.   |  fot. (je)

W kwietniu w okręgu obejmującym sołectwa Lichnowy i Granowo dopiero losowanie rozstrzygnęło kto będzie radnym. Wówczas szczęście uśmiechnęło się do Zbigniewa Nojmana. Na wczorajszym (13.06) zebraniu wiejskim w SP Lichnowy Zbigniew Nojman uzyskał 157 głosów, a jego kontrkandydat Kamil Michalski 116.

Frekwencja na zebraniu w Lichnowach była zdecydowanie większa, niż na corocznych zebraniach sprawozdawczych, na których było od ok. 60 do 90 osób. Tym razem było obecnych 277 osób, czyli ok. 27% uprawnionych do głosowania. Z taką frekwencją w mieście Chojnice zebrania z wyborami przewodniczących Zarządu Osiedli musiałyby odbywać się w ChCK czy sali widowiskowej Centrum Park. By wszyscy mogli zająć miejsce siedzące, donoszono ławki z sali gimnastycznej i przesuwano podium ze stołem prezydialnym.

Władze Gminy Chojnice reprezentowane były przez wicewójta Janusza Szczepańskiego, który wręczył kończącemu kadencję sołtysa Zbigniewowi Nojmanowi oraz członkom Rady Sołeckiej podziękowania od Wójta Gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego za pracę w tych rolach. Przewodniczącym zebrania był radny Sylwester Knyba. Pierwszym punktem wyborczym w porządku obrad był wybór członków Komisji Wyborczej.

Minimalna ilość w niej to 3 osoby, ale było 7 chętnych do pracy w niej i taki też skład zatwierdzono. Z sali zgłoszono dwóch kandydatów – Zbigniewa Nojmana i Kamila Michalskiego, którzy w kilkuminutowych wystąpieniach zaprezentowali swój program na kolejną kadencję w roli sołtysa. W głosowaniu wzięło udział 277 mieszkańców Lichnów, ważnych głosów było 273. Najwięcej uzyskał Zbigniew Nojman. Wybrano ponadto czteroosobową Radę Sołecką.

Więcej w relacji video. Kończy się po ogłoszeniu wyników wyborów na członków Rady Sołeckiej.

(je)