Zbawienne wpływy magnetoterapii — czyli na co tak naprawdę pomaga?

Magnetoterapia wykorzystuje pole magnetyczne do leczenia różnych przypadłości. Zalicza się do nich zarówno schorzenia, choroby przewlekłe jak i psychiczne, takie jak depresja.

Magnetoterapia pomaga usprawnić tkanki i jest wykorzystywana w zabiegach fizjoterapeutycznych.   |  fot. (nad.)

Korzystne działanie pola magnetycznego jest możliwe głównie wtedy, gdy nie występują żadne przeciwwskazania, np. ciąża oraz zostaje stosowane w odpowiedni sposób.

Schorzenia leczone magnetoterapią

Istnieje konkretna lista schorzeń, które powinny być poddawane leczeniu za pomocą pola magnetycznego. Dzięki temu zwiększa się szansę zlikwidowania problemu lub po prostu przyspiesza cały proces powrotu do pełnej sprawności.

Lista schorzeń, przy których warto stosować magnetoterapię

świeże złamania,

odbudowa tkanki miękkiej

osteoporoza, a przede wszystkim odbudowa masy kostnej

choroby stawów na czele z artretyzmem

odbudowa nerwów

obrzęki

Tym samym magnetoterapia sprawia, że:

zostaje zredukowane napięcie mięśni

możliwe jest wzmocnienie układu odpornościowego

dochodzi do działań przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych

znacznie zwiększa się ukrwienie

Choroby przewlekłe a magnetoterapia

Wiele korzyści niesie ze sobą magnetoterapia również w przypadku wystąpienia chorób przewlekłych. Z roku na rok wzrasta ilość osób, które korzystają z działania pola magnetycznego w przypadku inwalidztwa, udaru mózgu, czy też chorujących na stwardnienie rozsiane. Potwierdzono, że pole magnetyczne bardzo pozytywnie wpływa na układ neurologiczny organizmu, a przy tym potęguje siłę lokacyjną oraz siłę mięśniową. Toteż sprawia, że osoby chorujące na stwardnienie mięśniowe mogą znacząco zmniejszyć zmęczenie. Oczywiście ma to miejsce jedynie przy odpowiednim i regularnym wykorzystywaniu pewnych urządzeń. Zarówno tych do użytku domowego, które można nabyć u takich producentów, jak biomag.pl, oraz tych znajdujących się w specjalistycznych gabinetach.

Leczenie depresji dzięki magnetoterapii

Naukowcy podkreślają, że istnieje możliwość leczenia depresji bez konieczności stosowania przeróżnych leków. Stan psychiczny pacjenta zostaje znacząco poprawiony, dzięki działaniu pola magnetycznego na układ neurologiczny. Przynoszą one ulgę pacjentom i co najważniejsze mogą być stosowane, choćby zamiast elektrowstrząsów. W ten sposób dzięki magnetoterapii podnosi się ilość hormonów, w tym betaendorfin. Niestety w wielu miejscach nadal ta alternatywa nie jest stosowana, choć z roku na rok ta sytuacja zaczyna się zmieniać.

Przeciwwskazania dla stosowania magnetoterapii

Mimo tego, iż pole magnetyczne wiąże się z szeregiem korzyści dla ludzkiego organizmu, to istnieją pewne grupy osób, które powinny zrezygnować z magnetoterapii.
Mowa tutaj o następujących grupach osób:

kobietach w ciąży

chorych na nowotwory

chorych na czynną gruźlicę

używających czułych urządzeń elektronicznych, np. rozrusznik

chorych na choroby krwi

osobach z niskim ciśnieniem krwi

chorych na epilepsję

osobach mających problem z krwawieniem z organów wewnętrznych.

(nad.)