Zawodniczki Gruchały znowu wygrały

Dwa złote I jeden srebrny medal – to dorobek trzech zawodniczek Boxing Team Chojnice podczas siódmych Międzynarodowych Mistrzostw Śląska kobiet w boksie. Wszystko wskazuje na to, że cała trójka otrzyma powołania na Mistrzostwa Europy.

Trener Marcin Gruchała jest zadowolony z postawy zawodniczek.   |  fot. nadesłane

W Gliwicach w  Międzynarodowych Mistrzostw Śląska kobiet w boksie startowało 120 zawodniczek z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Kosowa, Holandii i Niemiec. Jest to największy międzynarodowy turniej bokserski kobiet w Polsce, który był m.in. kwalifikacją do mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się w listopadzie w Cetniewie.

Chojnicki Boxing Team reprezentowały trzy zawodniczki - Larysa Sabiniarz, Kamila Januszewska i Paulina Gruchała. Dwie pierwsze zdobyły złote medale, a Paulina Gruchała srebrny, przegrywając w finale z aktualną wicemistrzynią Europy z Ukrainy. Wcześniej Gruchała, boksująca w wadze 50 kg, wygrała m.in. z brązową medalistką mistrzostw Polski.

Larysa Sabiniarz i Kamila Januszewska nie miały problemów ze zdobyciem złotych krążków. Sabiniarz wygrała finał już w pierwszej rundzie przez RSC, a Januszewska wygrała przez walkower.

- Dziewczyny solidnie przetrenowały okres przygotowawczy, sparowały m.in. z naszymi złotymi medalistkami mistrzostw Polski jak i mistrzostw Śląska z poprzednich lat Patrycją Danielewską i Sandrą Rybakowską, więc byłem dobrej myśli - powiedział Marcin Gruchała. Skład reprezentacji Polski kobiet na mistrzostwa Europy poznamy pod koniec października.

1. 26 września 2012  09:44   GRATULACJE   B S

GRATULACJE DZIEWCZĘTA. A TRENER SUPER. ŻYCZĘ WAM DALSZYCH SUKCESÓW...

0
    0
  2. 24 września 2012  20:30   Dobry tytuł haha pozdrawiamy ...   ekipa z Chojniczek

Dobry tytuł haha pozdrawiamy redakcję oraz gratulujemy sukcesu.