Zatrzymano sprawcę rozboju sprzed 10 lat

W miniony poniedziałek chojniccy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju sprzed 10 lat. Obecnie 30 - letni mieszkaniec gminy Czersk w 2003 roku napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego w Chojnicach.

Za popełnione przestępstwo grozi mężczyźnie kara do 12 lat więzienia.   |  fot. arch.

Mężczyzna we wtorek usłyszał zarzuty, a wczoraj decyzją prokuratora został oddany pod dozór Policji. Mieszkaniec gminy Czersk w 2003 roku wszedł do jednego ze sklepów spożywczych w Chojnicach i poprosił ekspedientkę o podanie towarów, które znajdowały się w dalszej części pomieszczenia. Kiedy sprzedawczyni odeszła od lady, mężczyzna wykorzystał jej chwilową nieuwagę i zaczął plądrować szufladę w poszukiwaniu pieniędzy. Kiedy ekspedientka zorientowała się, że ma do czynienia ze złodziejem, ten użył wobec niej przemocy, po czym uciekł ze sklepu zabierając pieniądze w kwocie 200 zł.

Sprawa rozboju została umorzona, ale nadal znajdowała się w zainteresowaniu śledczych. Ustalenie sprawcy było możliwe między innymi dzięki  zgromadzeniu i zabezpieczeniu śladów pozostawionych przez sprawcę na miejscu przestępstwa i zastosowaniu nowoczesnych metod ich oceny i weryfikacji.

We wtorek 16 - go kwietnia 30 - latek usłyszał zarzut dokonania rozboju. Wczoraj decyzją prokuratora został oddany pod dozór Policji. Żadne przestępstwo nie jest doskonałe, a sprawca zawsze zostawia ślady. Nikt, kto złamie prawo, mimo upływu lat nie powinna sądzić, że uniknie odpowiedzialności.

KPP

 1. 18 kwietnia 2013  21:16   A jaruzelski   INTERNOWANY

  tyle sladow zostawil i nadal jest na wolnosci!putinowskie panstwo to i putinowskie ,,praawwoo,,!

  0
  0
 2. 18 kwietnia 2013  19:23   MEDALE   UFO

  JUŻ WYPINAJĄ PIERSI DO ODZNACZENIA - ZA 10-LETNIĄ OPIESZAŁOŚĆ DO WIĘZIENIA Z NIMI

  0
  0