Zatrzymano 4 osoby poszukiwane w tym 15-latkę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w ciągu minionej doby zatrzymali 4 osoby poszukiwane w tym 15-latkę, którą poszukiwali policjanci z Wrocławia.

Trzech mężczyzn trafiło do aresztu, natomiast nastolatka została przekazana pod opiekę rodzinie.   |  fot. KPP

Do chojnickich policjantów każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie, których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest zatrzymanie tych osób i doprowadzenie do aresztu śledczego lub zakładu karnego, aby mogli odbyć zasądzone wobec nich kary. Tylko wczoraj policjanci z Czerska, Brus i Chojnic zatrzymali 4 osoby poszukiwane.

Pierwszy poszukiwany to 45-latek, który został zatrzymany przez policjantów z Czerska na terenie powiatu kościerskiego. Miał do odbycia karę 90 dni pozbawienia wolności za niealimentację. Kolejny zatrzymany, również przez policjantów z Czerska to 54-latek, który spędzi w areszcie następne 6 miesięcy za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi. Trzeci z poszukiwanych 36-latek, został zatrzymany przez policjantów z Chojnic.

Poszukiwani już trafili do aresztu. Kolejna osoba poszukiwana 15-latka, która uciekła z domu, została zatrzymana przez policjantów z Brus. Odnaleziona nieletnia poszukiwana była przez policjantów z Wrocławia. Dziewczyna została przekazana pod opiekę rodziny. Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

KPP