Zatrzymani sprawcy włamania

Policjanci z Chojnic przy współpracy z mundurowymi z Tucholi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do zakładu stolarskiego. Policjanci odzyskali też skradzione elektronarzędzia.

Policjanci odzyskali skradzione narzędzia.   |  fot. KPP

3 lutego br. dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o włamaniu do jednego z zakładów stolarskich na terenie miasta. Policjanci, którzy pojechali na miejsce stwierdzili, że sprawca wyłamał deski w drzwiach wejściowych i w ten sposób wszedł do środka.

Jego łupem padły elektronarzędzia o wartości 4.8 tys. złotych. Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą, wytypowali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o to włamanie. 7 lutego, na ich prośbę, policjanci z Tucholi zatrzymali 28 i 35 - latka, którzy trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Dzień później funkcjonariusze z Chojnic przedstawili im zarzut kradzieży z włamaniem. Jak ustalili mundurowi, sprawcy sprzedali skradziony sprzęt za kwotę 900 złotych. Kryminalni odzyskali dwie walizki z zawartością wkrętarek i młotów, które wrócą do właściciela. Za włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP