Zakończyli sezon ...

Na jeziorze Charzykowskim miały miejsce ostatnie regaty w klasie optimist. Regaty były organizowane przez Chojnicki Klub Żeglarski. Odbyło się 6 wyścigów dla grupy A i B.

W grupie B na starcie stanęło 23 zawodników.   |  fot. arch.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w słabym wietrze, ale przy padającym deszczu i niskich temperaturach. W drugim dniu wiatr był silniejszy i na szczęście przestało padać. Nasi zawodnicy regaty mogą zaliczyć do udanych.

W grupie A Seweryn Łangowski zajął trzecie miejsce ustępując jedynie reprezentantom kadry narodowej w optimiście zawodnikom CHKŻ Chojnice Marcinowi Urbańskiemu, który wygrał rywalizację w tej grupie i Bartoszowi Wałczykowi, który był drugi.

Drugi nasz zawodnik w gr. A Igor Dominak zajął 15 miejsce. W grupie A startowało 16 zawodników. W grupie B nasi zawodnicy zajęli całe podium. Regaty wygrała z dużą przewagą Wiktoria Kaczor przed Oskarem Sawickim i Konstantym Masłochem.

Bardzo dobre szóste miejsce zajęła Barbara Mindak. Najmłodsi nasi zawodnicy w tej grupie rywalizowali o dalsze miejsca, ale mimo młodego wieku tylko nieznacznie ustępowali swoim starszym kolegom o koleżankom. Agnieszka Pawłowska zajęła 17 miejsce, Laura Szulc 18 miejsce, a Aleksandra Mindak była 19.

Sławomir Januszewski LKS

1. 16 października 2012  22:14   ?.............?   ?

?.............?

0
    0
  2. 15 października 2012  17:45   najemnicy   @@@

Tak jak w Chojniczance wygrywają tylko najemnicy z innych miast. Z Chojnic nikt nie ma szans , brak kasy żeby opłacić trenerów.