Zakończyli przygodę z Pucharem Polski

Niestety na ćwierćfinale skończyła się przygoda RD Ladies w Halowym Pucharze Polski, gdzie nasze zawodniczki po zaciętym meczu uległy drużynie Nowy Świt Górzno. Rywalki grające poziom wyżej, czyli w Ekstralidze futsalu były wymagającym przeciwnikiem.

Wicelider Ekstraklasy futsalu wygrał z chojnicką drużyną i awansował do dalszych rozgrywek PP.   |  fot. fb. RDL

Red Devils Ladies Chojnice - Nowy Świt Górzno 2:4 (2:1)

bramki: Wiktoria Słowy, Paulina Budzisz

Skład:14 Karolina Palacios, 1 Weronika Wieżynis - 4 Magdalena Harkot, 5 Weronika Cykman, 7 Natalia Urbanowicz, 6 Dagmara Kozłowska, 8 Iwona Wudarczyk, 9 Paulina Budzisz (kpt), 10 Izabela Pawłowska, 13 Martyna Krygier, 15 Wiktoria Słowy, 16 Anita Marczak, 66 Paula Zawistowska, trener Łukasz Olszewski kierownik Klaudia Węglewska.

Do przerwy to RD Ladies prowadziły 2:1 po efektownych bramkach Wiktorii Słowy i Pauliny Budzisz. W drugiej połowie zawodniczki Nowego Świtu najpierw doprowadziły do wyrównania, a potem zdobyły kolejne dwie bramki, na które nie udało się odpowiedzieć i zasłużenie awansowały do półfinału HPP, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Łukasz Olszewski, trener zespołu: „na ćwierćfinałowy mecz pucharu Polski przystąpiliśmy w pełnym składzie personalnym. Przygotowaliśmy się taktycznie do tego spotkania, ustaliliśmy sobie parę założeń, które miały utrudnić grę naszym rywalkom, a które niemal bezbłędnie realizowaliśmy w pierwszej połowie. Dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie ale rywalki za każdym razem były w stanie wyrównać. Dopiero w drugiej połowie wkradło się rozluźnienie, co zostało skrzętnie wykorzystane przez Nowy Świt.

- Tak jak w pierwszej połowie nie było widać różnicy pomiędzy drużyną z ekstraligi a nami, tak w drugiej połowie rywalki zaczęły nam odskakiwać. Przy golu na cztery do dwóch byliśmy zmuszeni do bardziej otwartej gry i wycofaliśmy bramkarkę. Nie udało nam się doprowadzić do remisu i to drużyna z Górzna zagra w półfinale. Chciałbym podziękować swojej drużynie jaki całemu sztabowi za ten sezon, bo pokazaliśmy się z dobrej strony, zdobyliśmy cenne doświadczenie i mam nadzieję na tych podwalinach poprawimy wyniki z tego sezonu w kolejnym”.