Zajęcia w terenie turystów z Tech3Chojnice

W ubiegłym tygodniu odbyły się zajęcia w terenie, w których brała udział klasa 3 THT z Technikum nr 3 w Chojnicach, na kierunku technik obsługi turystycznej. Celem zajęć było pokazanie w na czym polega praca pilota wycieczek - przewodnika turystycznego.

Każdy uczestnik wcielił się w rolę pilota - przewodnika, a także turysty.   |  fot. nad.

Przed wycieczką została opracowana przez uczniów, trasa zwiedzania wraz z obiektami uwzględnionymi w programie spaceru, którymi były m.in. Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami, Park 1000-lecia, Chojnickie Centrum Kultury, Bazylika, fontanna, mury obronne, fosa. Każdy uczestnik wcielił się w rolę pilota - przewodnika, a także turysty.

Według ustalonej kolejności uczniowie prowadzili wycieczkę pieszą przestrzegając wszystkich zasad i technik prowadzenia grupy. Następnie po przejściu swojego fragmentu trasy przedstawiali określony obiekt zwiedzania stosując właściwe techniki komentarza przewodnika turystycznego, których nauczyli się wcześniej podczas lekcji teoretycznych.

Zajęcia były prowadzone pod opieką pilota wycieczek. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w zawodach, do których wykonywania oprócz pracy w biurze podróży, przygotowują się w trakcie nauki szkolnej na kierunku technik organizacji turystyki.

ZG