Zainteresowanie było spore …

Wczoraj (27.03.) w Centrum Edukacji Wdrożeniowej w Chojnicach odbył się wieczór autorski znanego dziennikarza śledczego dokumentalisty i pisarza Wojciecha Sumlińskiego oraz twórcy telewizji internetowej wRealu24 Marcina Roli.

Marcin Rola (z lewej) i Wojciech Sumliński przyjechali do Chojnic na spotkanie otwarte organizowane przez lokalne organizacje patriotyczne.   |  fot. (je)

Zaproszeni goście przyjechali z godzinnym opóźnieniem, które było spowodowane przedłużonym spotkaniem z mieszkańcami Gdańska. Mimo długiego oczekiwania, spotkanie cieszyło się zainteresowaniem, a sala była wypełniona po brzegi słuchaczami. Nim dotarli goście, czas oczekiwania zajęli działacze Niezależnych PL (m.in. Krzysztof Haliżak) oraz członek stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy Ewelina Gierszewska.

Wiele kontrowersyjnych tematów poruszali prelegenci. Pandemia w kraju i na świecie, relacje polsko — żydowskie, sytuacja aktualna w kraju i elitach rządzących, wojna Rosji z Ukrainą. Obecni na spotkaniu mieli możliwość zadania pytań, do których odniósł się Wojciech Sumliński oraz Marcin Rola.

Na miejscu była możliwość nabycia książek "Zapis zarazy 2" oraz "Kulisy manipulacji", "Jak teorie spiskowe stały się faktem", które cieszyły się sporym wzięciem. Była też spora kolejka chętnych po autograf. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Niezależni PL i kluby Konfederacji z Chojnic i Człuchowa.

Zapraszamy do obejrzenia obszernego materiału wideo. Obejmuje w dwóch częściach całość spotkania.

(je)