Zadzwoń na 112 ...

Pomimo kalendarzowej wiosny zima jeszcze nie odpuszcza. Niskie temperatury szczególnie nocą stanowią zagrożenie dla osób pijanych, zwłaszcza tych, które siedzą lub leżą na chodnikach, ławkach, w klatkach schodowych czy na przystankach autobusowych.

Chojniccy policjanci interweniowali w związku z dwoma zgłoszeniami o osobach nietrzeźwych znajdujących się w sytuacjach niebezpiecznych dla ich zdrowia lub życia.   |  fot. (olo)

Każda taka osoba to potencjalna ofiara zamarznięcia. Wczoraj dyżurny chojnickiej komendy odebrał dwa zgłoszenia o osobach pijanych, którym groziło wyziębienie organizmu.

Około godziny 15.15 anonimowa osoba powiadomiła, że na ul. Długiej w Charzykowach, na ławce siedzi pijany mężczyzna. Zgłaszający stwierdził, że obawia się o bezpieczeństwo tej osoby ze względu na panujące niekorzystne warunki atmosferyczne. Na miejsce skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze ustalili dane personalne mężczyzny, a następnie odwieźli go do miejsca zamieszkania.

O godzinie 18.31 dyżurny odebrał podobne zgłoszenie. Tym razem w Chojnicach na ulicy Krótkiej miał na ziemi leżeć pijany mężczyzna. Okazało się, że jest mu potrzebna pomoc lekarska. Policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala.

Niewątpliwie ogromną rolę w tego typu sytuacjach odgrywa reakcja społeczeństwa. To najczęściej dzięki informacji przechodniów, mieszańców bloków czy innych przypadkowych osób służby ratunkowe dowiadują się, że ktoś będący pod wpływem alkoholu potrzebuje pomocy. Aby pomóc, wystarczy chwycić za telefon i wykręcić numer alarmowy 112.

KPP