Zadecydowały ostatnie 20 minut

W środowe późne popołudnie na własnym boisku piłkarze Chojniczanki podejmowali drużynę Gryfa Słupsk. Rywale przed meczem zajmowali 4 miejsce w tabeli, co zapowiadało niełatwe spotkanie.

Radość chojniczan po zdobyciu gola.   |  fot. m.n.

Potwierdziło to się w pierwszej połowie. Zawodnicy obydwu drużyn stworzyli kilka akcji podbramkowych, jednak nie zakończonych zdobyciem gola. Być może pewna nerwowość w grze gospodarzy miała na to wpływ, którzy w perspektywie zdobytej bramki, chcieli kontrolować grę. Wynik bezbramkowy zakończył pierwszą część meczu.

Początek II połowy to zdecydowany atak drużyny ze Słupska. Szczęście nie opuściło gospodarzy, którzy kilkakrotnie z opresji wyszli bez straty gola.  Za dyskusję z sędzią  żółte kartki otrzymali piłkarze Gryfa. W 73 min. po faulu na Chudzińskim, Ziemak strzelił z rzutu wolnego klasyczne „okienko”. W 83 min. Fabich był blisko zdobycia gola, minimalnie strzelając obok słupka. W 85 min. kolejne żółte kartki za dyskusję zobaczyli Chudziński i bramkarz gości. 6 min. później Chudziński ustalił wynik spotkania na 2:0. Cenne zwycięstwo, a trzy punkty trafiają na konto Chojniczanki.

Chojniczanka: Chudy, Buława, Kowalczyk, Trzebiński, Steinborn, Atancković, Fabich, Ostrowski, Pestka, Ziemak, Kaszczyszyn.

Zmiany w II połowie:  Marciniak za Ostrowskiego, Chudziński za Kaszczyszyna, Stromczyński za Buławę.

Kolejny mecz Chojniczanka rozegra z Orkanem Rumia 6 czerwca. Początek spotkania o godz. 16:00.