Zadecydował rzut karny

Po ostatnim przegranym meczu Chojniczanki z Bytovią - Mirosław Hajdo zastąpił Grzegorza Kapicę na stanowisku trenera W tej roli zadebiutuje już za chwilę, w rozpoczynającym się meczu z Miedzią w Legnicy.

Do Legnicy Chojniczanka udała się z nowym trenerem Mirosławem Hajdo.   |  fot. (olo)

Chojniczanka, która nie ukrywa pierwszoligowych aspiracji słabo rozpoczęła rundę wiosenną. Pod wodzą trenera Grzegorza Kapicy w czterech spotkaniach zdobyła zaledwie cztery punkty i spadła na 5. miejsce w tabeli. Do drugiej Miedzi Chojniczanka traci aktualnie cztery punkty.

W zespole z Legnicy widać chęć wygranej i pełną koncentrację, bo legniczanie nie ukrywają, że walczą o pierwszą ligę. Ewentualna wygrana Miedzi sprawi, że ta drużyna znajdzie się w komfortowej sytuacji, a Chojniczanka plany awansu będzie musiała odłożyć na następny sezon.

Miedź Legnica – Chojniczanka Chojnice 1:0 (II połowa)

Goście (Chojniczanka) przystapili do meczu w składzie: M. Krakowiak, M. Gogol, R. Sierant, P. Hajduczek, R. Bednarek, M. Trojanowski, T. Parzy, A. Atanacković, P. Posmyk, K. Tatara, K. Pieczara.

Godz. 16:02. Sędzia Szymon Lizak z Poznania rozpoczął spotkanie. Od pierwszej minuty gorąco pod bramką Chojniczanki, na szczęście zawodnik gospodarzy Grzegorzewski fatalnie pudłuje. W odpowiedzi Trojanowski uderza nad bramką Miedzi.

Po szybkim początku tempo gry spadło, a piłka rozgrywana jest w środkowej części boiska. W 7 min. pierwszy rzut rożny w meczu dla Miedzi. Piłka wybita przez obrońcę Chojniczanki. 11 min. kolejny rzut rożny dla gospodarzy - Gawlik strzela ponad bramką Krakowiaka.

13 min. Pierwsza podbramkowa akcja Chojniczanki nie przynosi powodzenia. Trwa przewaga Miedzi, atak za atakiem na bramkę Chojniczanki. 18 min., wciąż bez goli. Dwie min. poźniej znowu gorąco na przedpolu Chojniczanki. Skutecznie interwweniuje Hajduczek

22 min. pierwsza zmiana w zespole Miedzi z powodu kontuzji zawodnika - Garuch za Szewczyka. W 25 min. groźna akcja Chojniczanki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Coraz śmielej poczynają sobie napastnicy gości. Pewnie interweniują obrońcy Miedzi.

31 min. kolejna akcja gospodarzy. Dobrze interweniuje obrońca Chojniczanki. Rzut rożny. Znów groźna akcja Miedzi, jednak bez powodzenia. Obrona Chojniczanki nie popełnia rażących błędów. Trwa napór gospodarzy na bramkę Krakowiaka.

37 min. Druga żółta kartka dla zawodnika z Chojnic. Za faul ukarany Trojanowski. Pierwszą sędzia pokazał wcześniej Tatarze za dyskusję z arbitrem.

40 min. Po dośrodkowaniu Hempela - Sierant wybił piłkę ręką. Arbiter nie podyktował jedenastki. Zawodnicy Miedzi protestują. 42 min. Dobra akcja Chojniczanki, ale Posmyk niecelnie strzelił głową. Powoli pierwsza połowa zbliża się do końca, gra toczy się teraz w środkowej strefie boiska.

45 min. Doliczone dodatkowe dwie min. spotkania. Minutę później groźna kontra Miedzi. Skutecznie interweniuje bramkarz Chojniczanki. Koniec pierwszej połowy.

Miedź Legnica w świetnej dyspozycji, prowadzi szybką grę, jednak bramki nie zdobyła. Goście próbują kontratakować.Chojniczanie pod wodzą nowego trenera nie dokonali rewolucji w grze, bo jest to niemożliwe. Trener Hajdo praktycznie z drużyną jest od trzech dni. Przed nami druga połowa.

46 min. Piłkarze wychodzą na boisko. Za chwilę początek gry. Od środka zaczyna Chojniczanka. 47 min. Parzy w 100 proc. sytuacji nie zdobył gola! Kolejny strzał Pieczary broni Bledzewski. Chojniczanie podkręcili tempo gry.

50 min. Trojanowski strzela niecelnie. W 54 min. znowu idealna okazja dla Chojniczanki, Bledzewski minął się z piłką, ale ta przeszła obok słupka. Zawodnicy z Legnicy starają się narzucić swój styl gry.

56 min. Gawlik strzelał głową tuż obok bramki Krakowiaka.60 min. Trener Hajdo dokonuje zmiany. Za Gogola wszedł Wasikowski.

62 min. Madejski faulowany przed polem karnym, będzie dobra okazja dla Miedzi! Pewnie jednak interweniuje Krakowiak. 23 min. do końca spotkania. Miejscowi za wszelką cenę chcą zdobyć gola dającego im prowadzenie. 66 min. Druga zmiana: Kaźmierowski za Tatarę. Sporo pracy ma w dzisiejszym spotkaniu bramkarz Chojniczanki. Goście skupili sie na obronie.

70 min. Pierwszy raz od kilku minut Chojniczanka zaatakowała, ale Bledzewski pewnie łapie piłkę. 73 min. trzecia zmiana -  Kaśnikowski za Trojanowskiego. Atanacković strzelał na bramkę legniczan. Piłka wyszła poza boisko. Chwilę później po rzucie rożnym strzelał Pieczara.

77 min. Idealna okazja Miedzi! Grzegorzewski przed bramką minął się z piłką! 79 min. Ponownie idealnie interweniował dobrze spisujący się w sobotnim spotkaniu Krakowiak. 81 min. Garuch strzela w boczną siatkę. Chojniczanka broni się już całą drużyną! 6 min. do zakończenia spotkania. Nerwowo na boisku.

87 min. Rzut karny dla Miedzi! Krakowiak fauluje Grzegorzewskiego. Sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem był sam poszkodowany. Miedź prowadzi w meczu 1:0. 90 min. Arbiter doliczył dodatowe 5 min. gry.

W 92 min. groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się zawodnik Chojniczanki Posmyk, który na chwilę stracił przytomność. Pomoc udzielana jest w karetce pogotowia. Niewykluczone, że pozostanie w szpitalu na obserwacji. Goście grają w dziesiątkę.

104 min. Koniec. Miedź Legnica wygrywa 1:0.

Po meczu powiedzieli:

Bogusław Baniak (Miedź Legnica)

- Chojniczankę szanuję, bo zagrała z nami w otwartą piłkę i wyszedł z tego kapitalny mecz. Bardzo cieszę się z tej wygranej,

Mirosław Hajdo (Chojniczanka)

. – Przegraliśmy, ale jestem zadowolony z gry mojej drużyny. Przez 90 minut prezentowaliśmy się z dobrej strony przeciwko bardzo wymagającemu rywalowi na jego terenie. To był dobry mecz, na którym kibice na pewno się nie nudzili. Nie zaparkowaliśmy lokomotywy w polu karnym, jak niektórzy się spodziewali.

Szkoda straconych punktów, tym bardziej, iż Chojniczanka przez całe spotkanie umiejętnie się broniła wyprowadzając groźne kontry. Rzut karny zadecydował o zwycięstwie gospodarzy, na kilka min. przed zakończeniem spotkania.

Najbliższe spotkanie Chojniczanka rozegra na własnym boisku w środę 18 kwietnia z Jarotą Jarocin. Początek spotkania o godz. 17:00.

1. 16 kwietnia 2012  19:17   kibic proszacy o gre do konca (1)   anonim

Widać po emisji dostępnej w internecie ze Chojniczanka dalej powiela te same błędy ; obrona niepewna - nie wracają boczni obrońcy za akcjami przeciwnika- braki szybkościowe i kondycja, ponadto pomoc kiwanie bez opamiętania i straty ,zamiast dograć z klepki lub na dobieg po skrzydłach - to nie istnieje, napastnicy są za wolni - braki szybkościowe - chcą wejść z piłką do bramki przeciwnika - obce im są strzały za pola karnego , stale fragmenty gry to totalna klapa. Na koniec bramkarze nie potrafią grac w polu karnym ,nie wyczuwają odległości i nie wyłapują dośrodkowań. Uważam i tu się narażę ze za takie poczynania by poprawić wizerunek Klubu jest odpowiedzialny Szank . Kolego zaaplikuj temu towarzystwu indywidualne treningi .

0
    0
    • 16 kwietnia 2012  21:13   td - przestań już ...   ksiądz romek

td - przestań już marudzić! idź do klubu i poproś o audiencje u prezesów, może oni cię wysłuchają. nam prawdziwym kibicom oszczędź już swoich wynurzeń.

0
      0
  2. 16 kwietnia 2012  10:19   Zmiana trenera wyjdzie na ...   B

Zmiana trenera wyjdzie na dobre , zawodnicy są zajechani troszkę odpoczynku i świeżości a wyniki przyjdą same ,ten trener wie co robić . Zmiana trenera była koniecznością ,w zespole już jest inna atmosfera aby jeszcze ją poprawić trzeba jak najszybciej pozbyć się zakałę tego klubu czyli Frąckowiaka. Trenerze dobra rada Frąckowiaka trzymać z daleka od zespołu a wyniki przyjdą same. Powodzenia

0
    0
  3. 15 kwietnia 2012  15:19   A ja wierzę, że jeszcze ...   anonim

A ja wierzę, że jeszcze ząspiewamy, kto liderem jest? MKS! MKS ! MKS!

5. 15 kwietnia 2012  09:10   Spokojnie, jeszcze przyszly ... (1)   anonim

Spokojnie, jeszcze przyszly sezon w II lidze, a z tego co jest, trzeba stworzyc zespol, dać czas na zgranie i wypracowanie wlasnego stylu a w sezonie 2013/14 będą sie nas bali chociaz gwarancji awansu i tak nie ma

0
    0
    • 15 kwietnia 2012  09:15   z tego co jest nie da się ...   pryszcz

z tego co jest nie da się stworzyć zespołu na przyszły sezon, bo po sezonie połowy z nich już tu nie będzie.

0
      0
  6. 15 kwietnia 2012  09:06   Szkoda, ze niejaki Messi nie ... (1)   Xavi

Szkoda, ze niejaki Messi nie gra w Chojniczance, wtedy bylibyśmy liderem, nikt by się nie denerwoawał, chociaż nie mam pewności. czy widział by go w skladzie dyrektor sportowy klubu?

0
    0
  7. 15 kwietnia 2012  08:59   Było blisko, gdyby nie faul ...   anonim

Było blisko, gdyby nie faul a był remis 0;0 wszyscy by zaraz pięli z zachwytu, że zmiana trenera, ze inna drużyna, a tak co? dalej dno?

0
    0
  8. 15 kwietnia 2012  08:38   to oczywiste, że bez ...   b

to oczywiste, że bez przyzwolenia i aprobaty prezesów , Kapica i Frąckowiak nie dokonaliby takiego spustoszenia w kadrze Chojniczanki przez półtora sezonu.

0
    0
  9. 15 kwietnia 2012  07:42   i CUDU nie było (1)   jO

Jak pisałem komentarz do „Chojniczanka w drodze do Legnicy”, że CUD nie nastąpi to się wyśmialiście ze mnie że jestem jasnowidz ale to nie trzeba być jasnowidzem aby przewidzieć wynik spotkania przecież to wynika z czystej kalkulacji.Przecież te palanty nie są zgrane , zmęczone wyczerpującymi treningami (niepotrzebnymi) nowy trener będzie miał masę roboty aby ten zespół doprowadzić do stanu używalności i kilka sezonów trzeba będzie czekać na rezultaty. Na pewno trzeba kilka rzeczy pozmieniać, po 1.dyrektora 2.wypieprzyć kilku zawodników co tylko biorą kasę a nie mają w głowie o dobrej grze dla Chojniczanki 3.zredukować stan drużyny 4.wymienić prezesów. Takie mam rady dla działaczy Chojniczanki. I nie ma co liczyć w najbliższym czasie na awans do wyższej ligi obyśmy nie spadli niżej bo wtedy się wszyscy odwrócą od tej drużyny. Takie jest moje zdanie.

0
    0
    • 15 kwietnia 2012  16:33   Super jasnowidz!   kibic

Ależ Ty jesteś jasnowidzem?!Gdyby nie ten przypadkowy w końcówce karny,to byś się mylił kolego.Teraz z tej przypadkowej akcji na niekorzyść Chojniczanki piejesz z zachwytu,jaki to jesteś przewidujący!Żenada

11. 15 kwietnia 2012  06:32   A kto nakręcał tę ...   anonim

A kto nakręcał tę karuzelę? kto mowil ze nie ukrywamy że chcemy awansować, kto zachowaywał sie jak paw? kibice czy prezes Polasik? NIE TRZEBA BYŁO STRZĘPIC JĘZYKA, a zainteresować się rzeczywiście dlaczego Kapica co pol roku rozpierdzielal zespoł, teraz nad rozlanym mlekiem nie ma co plakac, bo to nic juz nie da

0
    0
  12. 15 kwietnia 2012  02:19   anonim, 2012-04-14 20:14 ...   Były zawodnik

przepędzić z Chojnic dyrektora sportowego Frąckowiaka~!miałem nadzieję że klub właśnie jego się pozbędzie a nie koniecznie Kapicy POPIERAM TEN WPIS TO JEST NAJWIĘKSZE ZŁO CHOJNICKIEJ PIŁKI ...

0
    0
  13. 15 kwietnia 2012  01:52   Wyjątkowo głupie stwierdzenie (1)   M.

tendencję, to masz ty spadkową po każdym kolejnym piwie.

0
    0
    • 15 kwietnia 2012  06:29   Ty chyba slepy jesteś jak ...   anonim

Ty chyba slepy jesteś jak nie zauważasz ze po kazdym spotkaniu idą niżej w tabeli

0
      0
  14. 14 kwietnia 2012  22:07   Karny i Paweł Posmyk   kibic

0
    0
  15. 14 kwietnia 2012  21:52   ciekawa tendencja, po każdym ... (1)   anonim

ciekawa tendencja, po każdym meczu oczko w dól, latwo mozna policzyc, ktore miejsce zajmą na koniec rozgrywek

0
    0
  16. 14 kwietnia 2012  20:43   Teraz przed nami teoretycznie ... (2)   MKS

Teraz przed nami teoretycznie slabsi rywale ale w praktyce to jednak beda trudniejsze mecze. Druzyny ktore walcza o utrzymanie beda robic wszytsko zeby zostac w 2 lidze. Zauwacie ze tam kazdy traci punky.

0
    0
    • 14 kwietnia 2012  23:17   dla mnie ma. nie chce widziec ...   MKS

dla mnie ma. nie chce widziec chojniczanki w ogonach 2 ligii. Sponsorzy na pewno tez nie. Wedlug ciebie Chojna albo awansuje albo moze byc na 15 miejscu tak? hu...owe podejscie.

0
      0
    • 14 kwietnia 2012  21:07   a jakie to już ma znaczenie ...   elvis

a jakie to już ma znaczenie z kim pozostało nam grać?

0
      0
  17. 14 kwietnia 2012  20:41   Rozdmuchana do granic ... (1)   Ewelina

Rozdmuchana do granic niemożliwości bajka o I lidze jaki miała sens? Może, ktoś mi odpowie?

0
    0
    • 15 kwietnia 2012  16:38   To jeszcze nie ten czas!   kibic

To m.in.kibicom się marzyło i ciagle o tym pisali,że mamy juz taki mocny zespół,że awansujemy wyżej.W zeszłym sezonie było tak samo,że juz spora grupa kibiców widziała Chojniczankę w I lidze.Pokory zabrakło wszystkim juz marzącym o I lidze,a to jeszcze nie ten czas!

0
      0
  18. 14 kwietnia 2012  20:20   WIEDZMIN   anonim

Juz po zawodach chlopaki, peleton nas juz dogonil i wciagnal, jak Ruch i Chrobry wygraja zalegle mecze to ciezko bedzie i chc dogonic.

0
    0
  19. 14 kwietnia 2012  20:14   franek   anonim

przepędzić z Chojnic dyrektora sportowego Frąckowiaka~!miałem nadzieję że klub właśnie jego sie pozbędzie a nie koniecznie Kapicy

0
    0
  20. 14 kwietnia 2012  19:57   Hajdo (4)   insider

Hajdo może już pakować walizki. Nie spełni wybujałych marzeń prezesów o I lidze, więc jego kontrakt nie będzie przedłużony.

0
    0
    • 15 kwietnia 2012  02:22   Daj spokój nowemu trenerowi ...   B,

Daj spokój nowemu trenerowi aby kogoś oceniać najpierw trzeba mu dać czas aby popracował w spokoju

0
      0
    • 14 kwietnia 2012  20:24   DO MKS zapomniaales ze nasi ...   anonim

DO MKS zapomniaales ze nasi nawet ze slabeuszami traca punkty???

0
      0
    • 14 kwietnia 2012  20:13   MKS   tweety

Najgorsze za nami Teoretycznie teraz mamy słabsze zespoły wiec jak zaczniemy wygrywac to mozemy jeszcze powalczyc nasza grupa jest nieobliczalan po winikach to widac nikt nie ma porzadnej formy na wiosne.Bedzie dobrze,a trener pokazałsie z dobrej strony odpowiednie zmiany.TYlko MKS!!!

0
      0
    • 14 kwietnia 2012  20:01   a kto je spełni przy takiej ...   kisiel

a kto je spełni przy takiej polityce kadrowej?

• 15 kwietnia 2012  02:26   ON NIE UCIEKŁ TYLKO ...   anonim

ON NIE UCIEKŁ TYLKO SPIERD...Ł z tego co woem a wiem na pewno zarząd nie miał wyboru trener oświ8adczył iż odchodzi i postawił panów prezesów którzy byli w nim zakochani w sytuacji bez wyjścia,ot cała prawda.

0
      0
  22. 14 kwietnia 2012  19:37   Kapica tak zrujnował ... (2)   anonim

Kapica tak zrujnował zespół!! Taki super trener z niego!! Tak przygotował zespół zimą!! A teraz uciekł jak szczur z tonącego okrętu!!! Żenada!! CHAŃBA!!!

0
    0
    • 15 kwietnia 2012  16:48   Pseudokibice   kibic

Co wy wygadujecie,że trener uciekł!!!To ci pseudokibice krzyczeli od końca rundy jesiennej,że Kapica ma odejść.Mało to było takich głosów,które nie budują atmosfery w klubie i zespole!Jeszcze trochę pokrzyczcie to,i sponsorzy zwiną manatki,i witaj"ligo podwórkowa".Wy wszyscy krzykacze zamiast wspomagać klub oraz zespół potraficie działać destrukcyjnie,a wasze komentarze,to conajmniej mistrzostwo Polski!Takich kibiców klub nie potrzebuje!

23. 14 kwietnia 2012  19:30   Spokojnie, jeszcze jest ... (2)   anonim

Spokojnie, jeszcze jest wszystko możliwe to tylko 9 pkt, nasi wejdą do I ligi. Tylko muszą zacząc wygrywać.

0
    0
    • 14 kwietnia 2012  20:23   wejda wejda chyba jak jakas ...   anonim

wejda wejda chyba jak jakas afera koprupcyjna wykluczy wszytskich przed nami heheh

0
      0
    • 14 kwietnia 2012  19:58   fantazje   gg

Tylko muszą zacząć wygrywać, a inni przegrywać. Oczywiście wszyscy się teraz położą przed Chojniczanką, a całe przody tabeli zgodnie zaczną puszczać mecze, bo marzyciele z Chojnic tak chcą.

0
      0
  24. 14 kwietnia 2012  19:12   Kapica wiedział co robi ...   anonim

Kapica wiedział co robi ,najpierw rozwalił cały zespół w czym pomógł, wybitny dyrektor i znawcy futbolu czyli prezesi ,a teraz zabrał zabawki i wyjechał

0
    0
  25. 14 kwietnia 2012  19:10   bardzo dobrze oby tak dalej (1)   ja

Banda najemników zaczyna przegrywać szykujcie więcej kasy bo widocznie za mało dostali. Ale ja się z tego bardzo ciesze i życzę przegrywania następnych spotkań

0
    0
    • 15 kwietnia 2012  16:50   Brawo!   KIBIC

Oto przykład"prawdziwego"kibica Chojniczanki!Brawo obiekt godny naśladowania!

0
      0
  26. 14 kwietnia 2012  19:09   radosna działalność 2 panów (1)   zmartwiony

czy wy naprawdę jesteście tak naiwni i nie widzicie , że trener Kapica źle przygotował zespół do sezonu , zawodnicy są zajechani , a polityka Frąckowiaka doprowadzi klub do ruiny , tych 2 panów niema sentymentów jak zobaczą że coś nie tak się pakują i w Polskę , przecież te transfery , to dzieło tych 2 fachowców , dostali co chcieli , i co z tego wynikło ?

0
    0
  27. 14 kwietnia 2012  18:58   Teraz widać do czego ... (1)   Chojn

Teraz widać do czego doprowadziła polityka kadrowa /rekord transferowy polskiej ligi/ Selekcjonera Kapicy i nawiedzonego kanciarza Frąckowiaka . Panowie prezesi spójrzcie w lustro to wy pozwoliliście na demontaż Chojniczanki . Najemnicy odejdą zostanie spalona ziemia.

0
    0
    • 14 kwietnia 2012  21:16   ...racja, ale wierzmy w ...   anonim

...racja, ale wierzmy w nowego trenera, niech buduję drużyne opartą na realiach, a nie fantazjach ->11 transferów wywalczy nam awans.... jak co sezon nie trafionych

0
      0
  28. 14 kwietnia 2012  18:56   Klauzon   adela

No i co panie Klauzon - jak tam pańska obsesja? Chyba już czas zejść na ziemię. Pierdolnąć z chmur o krawężnik, oj nieciekawie nieciekawie.

31. 14 kwietnia 2012  18:06   1-0 w plecy. Mozna bylo sie ...   MKS

1-0 w plecy. Mozna bylo sie spodziewac. To i tak nienajgorzej, gdyby obie ekipy wykorzystaly swoje 100% sytuacje to byloby jakies 6-2 dla Miedzi. Bytovia zremisowala z Sosnowcem, czyli zrownalismy sie punktami, a ze mamy gorszy bilans meczowy to spadamy na 6 miejsce. Z Kluczborkiem bedziemy wlaczyc o to miejsce do konca sezonu, oni dzisiaj przegrali z Rakowem 1-0.

0
    0
  32. 14 kwietnia 2012  17:48   Ja pierdzielę, żeby był ...   anonim

Ja pierdzielę, żeby był juz koniec!!!!!!

34. 14 kwietnia 2012  17:21   Nie odpuszczajcie ciśnijcie ...   anonim

Nie odpuszczajcie ciśnijcie do konca 25 min, musi sie udać!

0
    0
  35. 14 kwietnia 2012  17:07   Do boju MKS! Pokażcie, kto ...   anonim

Do boju MKS! Pokażcie, kto rządzi w lidze!

0
    0
  36. 14 kwietnia 2012  17:06   Żeby chociaż 0:0 dowieźć ...   anonim

Żeby chociaż 0:0 dowieźć do końca to będzie dobrze, nie?

0
    0
  37. 14 kwietnia 2012  17:02   Co ty tu o Borussi kiedy nasi ...   {P}

Co ty tu o Borussi kiedy nasi grają, trzymaj kciuki, aby wygrali!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0
    0
  38. 14 kwietnia 2012  17:01   Borussia Dortmund prowadzi ...   ququ

Borussia Dortmund prowadzi 2:1 jedną z bramek zdobył Piszczek, ktory zdaniem Kloppa jest najlepszym obrońcą świata.

0
    0
  39. 14 kwietnia 2012  16:59   Nie jest zle panowie, ale ...   anonim

Nie jest zle panowie, ale coś ta bramka dla Miedzi wisi w powietrzu, obym się mylil.

41. 14 kwietnia 2012  16:25   Poki co cisną nas ...   anonim

Poki co cisną nas niesamowicie, bramka dla miedzi wisi w powietrzu.

44. 14 kwietnia 2012  16:12   słabo wyglądacie przy ...   anonim

słabo wyglądacie przy Czasie Chojnic. Tam jest już 7. minuta i jest 0:0. A u Was nic