Za szereg przestępstw grozi mu do 10 lat więzienia.

Wiele osób po zakończonej pracy zamyka za sobą drzwi i nie wraca już do niej nawet myślami. Jednak wszyscy policjanci doskonale wiedzą, że ich służba czasami wymaga więcej, niż tylko regulaminowego czasu spędzonego w mundurze.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 18-latkowi zarzutu kradzieży.   |  fot. KPP

Tak było w przypadku policjantki z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, która po skończonej służbie rozpoznała i zatrzymała mężczyznę, który miał związek z wcześniejszymi przestępstwami. Do zdarzenia tego doszło we wtorek przed godziną 19. Policjantka, jadąc ulicą Gdańską zauważyła mężczyznę, którego rysopis odpowiadał sprawcy kradzieży z jednego ze sklepów na terenie Chojnic. Policjantka od razu podjęła interwencję, a jej zdecydowana reakcja poskutkowała zatrzymaniem złodzieja.

18-letni mieszkaniec Czerska był zaskoczony. Mężczyzna trafił policyjnej celi. Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego  ustalili, że ten sam mężczyzna w przeciągu miesiąca, ukradł hulajnogę oraz dokonał kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych. Ponadto włamał się do trzech garaży, skąd ukradł elektronarzędzia. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia, hulajnoga została zabezpieczona na terenie powiatu tucholskiego. 18- latek prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP