Za rozbój do aresztu

Policjanci z KPP Chojnice zatrzymali dwóch mieszkańców Czerska, których podejrzewali o dokonanie napadu rabunkowego w Chojnicach. Do zdarzenia doszło 4lutego około godziny 18-ej w okolicy dworca.

Sprawcy rozboju 3 najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

Sprawcy używając przemocy ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy. Jak się okazało, tego samego dnia, dwie godziny wcześniej, dokonali kradzieży i uszkodzenia ciała dwóch innych pokrzywdzonych. Czynu tego dopuścili się w pobliżu Zespołu Szkół przy ul. Angowickiej w Chojnicach. Ukradli dwa telefony komórkowe. W efekcie podjętych czynności policjanci z Chojnic przedstawili sprawcom zarzuty: dokonania rozboju, kradzieży i uszkodzenia ciała. Wszystkie skradzione telefony odzyskano.

Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec podejrzanych 3 - miesięczny areszt. Obaj byli już wcześniej karani.  Rozbój jest jednym z najcięższych przestępstw. Sprawca za jego popełnienie może trafić do więzienia na dwa do dwunastu lat. Jeśli posłuży się niebezpiecznym narzędziem zagrożenie karą to minimum trzy lata. Na terenie podległym KPP Chojnice od początku bieżącego roku zdarzenia o podobnym charakterze nasiliły się. Jednak należy podkreślić, że dotychczas sprawcy wszystkich rozbojów w Chojnicach zostali ustaleni.

KPP

 1. 13 lutego 2012  21:32   ...   pojr

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 2. 11 lutego 2011  21:59   i tak dalej   bob

  gdzie te czasy,za to powinni im prawa reke obciac,a za pobicie obie...chetnych by brakowalo do takich przestepstw

  0
  0