Z żywiołem walczą strażacy z wielu jednostek. Akcja gaśnicza trwała 7 godzin

Trwa akcja gaśnicza zakładu elektromechaniki chłodniczej w Zaporze (Mylof) koło Rytla. Płoną m.in. budynki produkcyjne. Strażacy zostali powiadomieni o pożarze dziś (16.04.) ok. godz. 6.00.

W pierwszy dzień świąt wybuchł pożar w Zakładzie Elektromechaniki Chłodniczej w Zaporze. Trwa akcja gaśnicza.   |  fot. (red.)

Na miejscu z żywiołem walczą strażacy z wielu okolicznych jednostek. Akcja gaśnicza jest bardzo trudna i niebezpieczna. Na początku strażacy musieli na chwilę wycofać się ponieważ dochodziło do eksplozji butli z gazem technicznym (firma wykonuje systemy klimatyzacji).

Panuje duże zadymienie. Rozkładane są linie z wodą pobieraną z pobliskich zbiorników wodnych. Straty materialne z pewnością będą ogromne.

Aktualizacja godz. 12. Trwa dogaszanie pogorzeliska. Działania mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Po południu na miejsce zostanie wysłany biegły z zakresu pożarnictwa. Przyczynę pożaru będzie ustalać policja. Do szpitala zabrane zostały dwie osoby z podejrzeniem zatrucia wziewnego (pracownicy). Jednak ich stan zdrowia jest dobry, jeszcze dziś mają opuścić szpital.

Rzecznik chojnickiej policji informuje również, że w trakcie pożaru dochodziło do eksplozji butli z gazem. W hali magazynowej znajdowały się też pojemniki z lakierem. Ogień zauważył pracownik zakładu, który m.in. dozorował obiekt.

Godz.13.00. Siedem godzin trwała akcja gaśnicza zakładu w miejscowości Zapora k/Rytla. Działania zakończono przed godz. 13.00 - w akcji uczestniczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej (OSP i PSP), zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Straty wyniosły ok. 1 mln zł.

(red)

 1. 17 kwietnia 2017  09:28   Ten drugi "portal"   anonim

  jest bardzo szybki kiedy trzeba wylać kubły pomyj na burmistrza albo pochwalić wywrotowców!

  13
  0
 2. 16 kwietnia 2017  21:09   Brawo redakcja, jak zwykle ... (1)   anonim

  Brawo redakcja, jak zwykle jesteście pierwsi . Pracujecie nawet w święta inne portale lokalne śpią a Chojnicka spluwczka obudzi się po świętach będzie pluć jadem.

  22
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 kwietnia 2017  22:21   Tamten portal ślamazarny i ...   anonim

   Tamten portal ślamazarny i powolny, jak się chcę dowiedzieć co się w Chojnicach dzieje wchodzę zawsze tu, pozdrawiam redakcję, co nawet w świeta opublikowała to zdarzenie. wszystkiego najlepszego

   11
   2