Z żałobnej karty …

W sobotę 11 marca o godz. 10 w kaplicy cmentarza zostanie odmówiony różaniec za Śp. Witolda Wodowskiego, po czym o godz. 10:30 rozpocznie się Msza św. za zmarłego. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Chojnicach.

Witold Wodowski (1946 - 2023)   |  fot. arch.

Witold Wodowski urodził się w Chojnicach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące a następnie studia prawnicze na UMK w Toruniu. Pracę zawodową rozpoczął w banku PKO. Pełnił również stanowisko dyrektora Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnicach. Od 1990 r. ponownie związał się z bankowością a kierowany przez niego bank BPH był kilkakrotnie wyróżniany.

Działacz społeczny i radny, był także korespondentem czasopism i dzienników. Nie obca była mu działalność w komitetach rodzicielskich w SP nr 7 i Liceum Ogólnokształcącym. Należał do licznych stowarzyszeń społecznych. Pasjonował się czytelnictwem, historią regionu, a jednocześnie kolekcjoner i znawca starych zegarów, które potrafił z pasją przywrócić do stanu używalności, kolekcjoner sztuki ludowej.

Pozostanie w pamięci, jako dobry, życzliwy człowiek, ugodowy samorządowiec, społecznik. Zainteresowany sprawami ludzi, zawsze był gotowy służyć pomocą.

(red.)