Z wizytą w komendzie …

„Poduszka do paluszków?” – zdziwiły się maluchy, kiedy technik kryminalistyki objaśniał, jak pobiera się śladów linii papilarnych. Dzisiejsza wizyta w chojnickiej komendzie na pewno na długo zapadnie w pamięć 4 - latkom z "Jarzębinki".

Nieczęsto zdarza się okazja, aby podejrzeć pracę policjantów od „kuchni”. Taką możliwość miały przedszkolaki z Przedszkola „Jarzębinka”, które odwiedziły chojnicką komendę.   |  fot. nadesłane

Maluchy rozpoczęły zwiedzanie jednostki od stanowiska kierowania. Dowiedziały się, że dyżurny przyjmuje zgłoszenia o różnych zdarzeniach, takich jak na przykład wypadki drogowe lub kradzieże i wysyła policjantów tam, gdzie ludzie oczekują ich pomocy. Dzieci miały okazję zaobserwować, jak wygląda w praktyce praca dyżurnego i jakim sprzętem posługuje się on w codziennej służbie.

Następnie goście trafili do świetlicy. Policjantki sprawdziły, czy dzieci mają wystarczającą wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 4 - latki nie miały problemów z odpowiedziami na pytania, na jakim świetle można przekroczyć jezdnię i dlaczego trzeba zakładać kask ochronny podczas jazy rowerem. Po wysiłku umysłowym przedszkolaków spotkała słodka niespodzianka  - Naczelnik Wydziały Kryminalnego nadkom. Jarosław Piechowski rozdał milusińskim lizaki –  i to nie przypadek – barwiące język na niebiesko.

1

Z lizakami w buziach „Jarzębinki” oglądały policyjny motocykl. Ubrany w  specjalistyczny kombinezon funkcjonariusz  każdego po kolei sadzał na pojeździe i ku uciesze zebranych – włączał sygnały świetlne i dźwiękowe. Po tych atrakcjach nie brakowało deklaracji ze strony najmłodszych o wstąpieniu w szeregi Policji.

Na zakończenie wizyty 4 - latki odwiedziły technika kryminalistyki. Bardzo się zdziwiły, kiedy policjant wspomniał o „poduszce na paluszki”, którą wykorzystuje się podczas pobierania śladów linii papilarnych od sprawców przestępstw. Duże zainteresowanie wzbudziła też zawartość wielkiej walizki oraz specjalne krzesło wraz z komputerem i monitorem, na którym wykonuje się zdjęcia osobom zatrzymanym przez mundurowych.

2

Zdjęcia wykonane przez Panią Przedszkolankę na pewno będą miłą  pamiątką po wizycie w komendzie, która odbyła się w ramach działań profilaktycznych.

KPP

  1. 17 lipca 2013  09:44   bojcie sie dzieci   zlodziej

    od mlodych lat pokazuja dzieciom jak jest najgorszy zawod na swiecie POLICJANT

    0
    0