Z wizytą w bydgoskiej operze

Uczniowie klas VI-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunami L. Skórczewską, G, Czapiewską i M. Deliktą wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy na operetkę pt. „Zemsta Nietoperza”.

Wycieczka dała uczniom możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc, jak i sposobność obejrzenia operetki.   |  fot. Fb. SP 1

Korzystając z okazji naszej obecności w tym mieście przed spektaklem udaliśmy się na spacer na Stare Miasto i piknik na Wyspie Młyńskiej. Urzekły nas stare kamieniczki Wenecji Bydgoskiej i niezwykłe balansujące rzeźby Jerzego Kędziory. Po zakupie pamiątek w pobliskim sklepie nadszedł długo wyczekiwany moment - udaliśmy się do Opery, a tam – rozbłysły światła reflektorów, orkiestra rozpoczęła swój koncert, a scena zapełniła się różnymi postaciami.

Naszą uwagę przykuwały przepiękne stroje aktorów oraz scenografia, które oddawały klimat epoki. Grze aktorskiej towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna, która pomagała zrozumieć uczucia postaci i wprowadzała w odpowiedni nastrój. Przedstawiona historia wielokrotnie nas rozbawiła, momentami zasmuciła, wzruszyła i skłoniła do refleksji. Po przedstawieniu widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Rozemocjonowani, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Chojnic, gdzie już czekali na nas rodzice. Chociaż operetka nie jest łatwa w odbiorze, wielu z nas bardzo się podobała, a wrażenia pozostaną na długo w naszej pamięci.

M. Delikta