Z wiatrem o puchary starosty

Na Jeziorze Charzykowskim odbyły się w klasie optimist regaty o Puchar Starosty Chojnickiego zorganizowane przez LKS Charzykowy. Do rywalizacji przystąpiło 17 zawodników w grupie A, z czego aż 15 z ChKŻ oraz dwóch z LKS Charzykowy.

Zawodnicy rywalizowali na Jeziorze Charzykowskim o puchary starosty.   |  fot. LKS

Większa rywalizacja była w grupie B, gdzie  startowało 24 zawodników z 5 klubów.

Po 5 wyścigach w grupie A wygrał Marcin Urbański, drugi był Sebastian Mazurek, a trzecia (jednocześnie najlepsza w kategorii dziewcząt) Karolina Knapik – wszyscy z ChKŻ Chojnice. Z zawodników LKS najlepsze, 8 miejsce zajął Seweryn Łangowski, a 10 był Rafał Karwowski.

W grupie B zwyciężył zawodnik YKP Stal Gdynia Jakub Sztorch , druga była Wiktoria Kaczor z LKS Charzykowy, a trzecie miejsce zajęła Barbara Mindak z LKS Charzykowy.

Wśród dziewcząt wygrała Wiktoria Kaczor z LKS Charzykowy. Wyróżniono również najmłodszą zawodniczkę regat Laurę Szulc z LKS Charzykowy.

Patryk Kosmalski w ChKŻ startował natomiast w Węgorzewie w regatach o Złoty Puchar Mazur. I zajął bardzo dobre czwarte miejsce.