Z restauracji do więzienia

40 godzin pracy społecznie użytecznej i obowiązek naprawienia szkody to kara dla nieuczciwego konsumenta, który wczoraj wieczorem w jednej z chojnickich restauracji zamówił obiad, napił się alkoholu i nie zapłacił.

23 - latek spędził noc w policyjnym areszcie, a dzisiaj (22.03.) usłyszał zarzut szalbierstwa..   |  fot. KPP

Mężczyzna został ujęty przez pracownicę restauracji i przekazany policjantom. Mundurowi ustalili, że 23 - letni chojniczanin do tej pory uchylał się przed odbyciem kary roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz zgodnie z sądowym nakazem trafi do więzienia.

Wczoraj około godziny 20.20 policjanci podjęli interwencję w jednej z chojnickich restauracji. Ze zgłoszenia wynikało, że pracownica lokalu ujęła nieuczciwego konsumenta. Policjanci ustalili, że dobrze im znany 23 - letni chojniczanin zamówił obiad i luksusowy alkohol. Mężczyzna przez ponad godzinę spożywał posiłek, a gdy doszło do płacenia oznajmił, że musi wyjść po kolegę, który ureguluje za niego rachunek.

Pracownica restauracji poprosiła młodzieńca, aby nie wychodził, tylko zadzwonił do przyjaciela. Wówczas 23 - latek próbował uciekać, ale kobieta szarpiąc się z nim uniemożliwiła mu opuszczenie lokalu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że wobec mężczyzny sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Ciąży na nim kara roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

23 - latek spędził noc w policyjnym areszcie, a dzisiaj usłyszał zarzut szalbierstwa. Dobrowolnie poddał się karze ograniczenia wolności polegającej na wykonaniu 40 godzin pracy społecznie użytecznej i obowiązkowi naprawienia szkody. Niebawem zostanie doprowadzony do więzienia.

KPP

 1. 23 marca 2013  21:43   tzn   anonim

  To znaczy Luksusową 0,5 litra

  0
  0
 2. 23 marca 2013  05:51   CO TZN LUKSUSOWY ALKOHOL?   anonim

  CO TZN LUKSUSOWY ALKOHOL?

  0
  0
 3. 22 marca 2013  17:16   Nawet biednego ukarają..   anonim

  Nawet biednego ukarają..

  0
  0
 4. 22 marca 2013  13:34   Co zjadł i wypił to jego, ...   anonim

  Co zjadł i wypił to jego, chociaż raz poczuł sie syty.

  0
  0