Rok 1979 przyniósł Chojnicom długo wyczekiwane wydarzenie – uroczyste otwarcie odkrytej pływalni. Ceremonia odbyła się w obecności władz i licznie zgromadzonych mieszkańców.
12 października 2025 09:43
Wspomnienia starszych mieszkańców miasta dotyczą basenu, który był dostępny w przeszłości. Te są często związane z pierwszymi wrażeniami, nauką pływania czy korzystaniem z obiektu w młodości. | fot. arch./red.
Przecięcie wstęgi miało symbolizować początek nowej, wodnej przygody dla dzieci i młodzieży. Niestety, radość nie trwała długo – tuż po otwarciu basen został niespodziewanie zamknięty. Dopiero po pewnym czasie obiekt ponownie udostępniono mieszkańcom, którzy z entuzjazmem zaczęli z niego korzystać.

Czy pamiętacie ten moment? A może byliście jednymi z tych dzieciaków, które z niecierpliwością czekały na pierwsze skoki do wody? Podzielcie się wspomnieniami w komentarzach.
Fb. MH-E. Fot arch. (red.)

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe