Z kraju. Piskorski: Prezydent Duda popełnił absolutne harakiri (aktualizacja)

„Prezydent Duda popełnił absolutne harakiri. Duda po rzeczach, które robił, odzyskał dobrą pozycję. Jego grzechy były zapominane, bo przecież tak dobrze zachowuje się w sprawie Ukrainy.

Powstająca komisja do spraw zbadania rosyjskich wpływów rozwścieczyła nie tylko polską opozycję, ale też zaniepokoiła naszego największego sojusznika.   |  fot. ilustrac./pixabay

I nagle robi coś takiego, po czym nie ma przyszłości europejskiej” - mówił Paweł Piskorski o podpisaniu przez prezydenta ustawy powołującej komisje weryfikacyjną ds. rosyjskich wpływów w Polsce. Zdaniem byłego prezydenta Warszawy wprowadzenie tej ustawy to błąd PiS-u.  „Wprowadzenie ustawy, która jest nie do obrony z punktu widzenia konstytucyjnego, prawniczego, standardu, który obowiązuje w dojrzałym świecie. Takich rzeczy się nie robi” - przekonywał Piskorski. Jego zdaniem PiS nie musiało decydować się na ten ruch. 

„PiS miał polaryzację, grał na swoim boisku” - argumentował przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego. Dlaczego więc zdecydował się na ten krok - pytał Robert Mazurek – „Z głupoty. Kogoś, kto im to zaproponował, powinni na Nowogrodzkiej ze schodów spuścić” - stwierdził Piskorski.

Więcej na: RMF24.pl.

2 maja Interia opublikowała Oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy czytaj 

Zwrot w sprawie lex Tusk. Prezydent Duda zmienia zdanie  - więcej

W południe w Trybunale Konstytucyjnym rozpoczęła się rozprawa dotycząca rzekomego sporu kompetencyjnego między prezydentem a Sądem Najwyższym - tutaj